LOH Tokio 2021

Další dvě medaile z Tokia. Čeští střelci se přetahovali o zlato!

David Kostelecký a Jiří Lipták vybojovali další medaile pro Českou republiku. Ve finále brokové střelby předvedli naprosto skvělé výkony. Jiří Lipták si odváží zlato, zatímco Kostelecký se raduje ze stříbrné medaile.

Tak to byla parádní podívaná, jakou předvedli dva čeští střelci. Už to, že se probojovali mezi šest nejlepších, byl obrovský úspěch. Nikdo ale nemohl čekat, co bude následovat. Finálovou bitvu proměnili ve velkou českou show.

Jiří Lipták vyhrál kvalifikaci, což mu ve finále hodně pomohlo. V průběhu měl totiž stejný počet sestřelených terčů jako Číňan Jü Chaj-čcheng, ale právě lepší výsledek z kvalifikace, ho poslal do další fáze finále, zatímco Asiat byl vyřazen.

Související obsah

Nakonec zbyla poslední trojka. České zástupce doplnil Brit Holley, ale ani on na Kosteleckého s Liptákem nestačil, a tak si to oba borci rozdali o zlato. Po 50 ranách měli oba 43 zásahů, tak musel rozhodnout rozstřel, ve kterém byl nakonec úspěšnější mladší z obou borců, Jiří Lipták, který bere zlato a David Kostelecký kov stříbrný. 

Střelec David Kostelecký zavzpomínal na finále LOH v Pekingu 2008

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.