LOH Tokio 2021

Prskavec to dokázal! Z Tokia veze vysněné olympijské zlato

Kajakář Jiří Prskavec úspěšně završil cestu za olympijským zlatem. Ve finále vodního slalomu dominoval a pro české barvy získal už pátou medaili.

Semifinále prošel s naprostým přehledem, i přes vypuštěný závěr a dvousekundovou penalizaci byl první, a tak na finálovou trať vyjel z deseti jezdců jako poslední.
 

Ačkoli poslední pozici Prskavec v oblibě nemá, s nástrahami vodního kanálu si poradil na výbornou a s ledově klidnou tváří. Na druhém mezičase už vedl o více než čtyři vteřiny. Zkušený matador si náskok udržel a dojel si pro zlato. Medaili vybojoval také Slovák Grigar, který si z Tokia odveze stříbro.

Zdroj: ProfimediaMedailisté vodního slalomu K1:

1. Jiří Prskavec - 91,63 (Česká republika)
2. Jakub Grigar – 94,85 (Slovensko)
3. Hannes Aigner – 97.11 (Německo)


Jiří Prskavec si tak při druhé účasti na olympijských hrách splnil sen o zlatu, které přidal k bronzové placce z her v Riu 2016.

Související obsahCelkově se jedná o pátou medaili české výpravy na letošních hrách. Zlato získal také Jiří Lipták ve sportovní střelbě, stříbro mají na svědomí střelec David Kostelecký a kánoista Lukáš Rohan. Bronz vybojoval šermíř Alexander Chloupenitch.

Související obsah
Olympijské kovy ušly dlouhou cestu. Podívejte se, jak se medaile vyrábějí:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.