Další transgender sportovkyně! Zápasnice ovládla svůj první duel v MMA

Další transgender sportovkyně! Zápasnice ovládla svůj první duel v MMA
Zdroj: Twitter @nypost

Téma transgenderu je v aktuální době velmi rozsáhlé a stále se víc a víc řeší i ve sportovním světě. Hodně rozruchu vzbudila na olympijských hrách vzpěračka Laurel Hubbardová, která byla vůbec první transgender sportovkyní na olympiádě. Nyní o sobě dala vědět bojovnice Alana McLaughlinová, která vyhrála svůj první zápas v MMA.

McLaughlinové je 38 let a ke svému debutovému zápasu naskočila v předkole Combate Global v Miami. Bojovnice s přezdívkou Lady Feral zápasí samozřejmě v ženské kategorii, ale dříve jako muž působila v armádě a byla dokonce na misi v Afghánistánu.

Nyní se jí splnil sen a konečně se dostala k zápasu, protože sehnat soupeřku byl nadlidský úkol. "Byla to noční můra," prozradila McLaughlinová ke shánění protivnice. Nakonec se dostala k Celine Provostové, které jako jedné z mála nevadilo nastoupit proti transgender zápasnici. McLaughlinová nakonec svou soupeřku uškrtila ve druhém kole.

Nyní tak prožívá McLaughlinová šťastné období, ale dříve tomu tak nebylo. Už od mládí se ve svém těle necítila dobře a žádala matku o změnu pohlaví. "Možná bych se měl jít nechat zabít ve válce," řekla tehdy své matce. "Možná bys měl," odpověděla. Matka čekala, že odchod do armády z jejího ještě tehdy syna udělá zoceleného muže, nebo že syn na misi zemře, napsal tehdy The Guardian.

Související obsah

V armádě sloužila šest let a už v těch dobách se převlékala do různých ženských oblečků, ale zároveň si nenechala ujít jediný galavečer UFC. Za své služby dostala osm medailí, ale rozhodla se ve vojenské kariéře dále nepokračovat, přestěhovat se a dostudovat školu výtvarných umění. Změnu pohlaví podstoupila v roce 2016.

"Celý život jsem byla nedomrlý trpaslík, byla jsem šikanována, znásilňována a bita, abych to měla ještě těžší. Celý život jsem musela fyzicky odolávat lidem, kteří byli větší, silnější a zručnější než já," přiznala McLaughlinová. A proč se vlastně začala jako transgender věnovat MMA? "Chci pomoci normalizovat trans lidi ve sportu," prohlásila. Navíc na vyhlášení přišla s tričkem "Konec trans genocidy."

Související obsah

Tím naráží na návrhy zákonů několika amerických států, které chtějí omezit transgender sportovce na mládežnických sportovních akcích, středních i vysokých školách.

McLaughlinová ale není první transgender sportovkyní, která o sobě dává hodně hlasitě vědět. O Laurel Hubbardové jsme se již zmiňovali, ale na letošních olympijských hrách startovala také transgender závodnice na BMX Chelsea Wolfeová a v Tokiu hrála s ženským fotbalovým týmem nebinární fotbalistka Quinn. V MMA se pak jako první představila Fallon Foxová.

Argentina má dokonce první trangender miss:

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Senzace v Lize mistrů se nekoná! Opava v kvalifikaci prohrála s Prometey o 22 bodů

Český basketbal si bude muset na dva zástupce v Lize mistrů počkat. Opava v semifinále kvalifikace Ligy mistrů nestačila na ukrajinský celek SC Prometey 78:100 (13:33, 29:24, 20:24, 19:16). Jediným českým zástupcem v LM tak zůstává celek z Nymburku.