Ostatní sporty

Brady musel "žebrat". Fanoušek legendě NFL relikvii vrátil a nelitoval

Brady musel "žebrat". Fanoušek legendě NFL relikvii vrátil a nelitoval
Člen realizačního týmu Tampy žádá fanouška o darovaný balon ze zápasu s Chicagem. | Zdroj: Twitter Tampa Bay Buccaneers

Byl to historický okamžik. Quarterback Tom Brady přihrál v zápase proti Chicagu Bears na šestistý touchdown své kariéry a znovu se zapsal do dějin amerického fotbalu zlatým písmem. Po zápase však musel řešit velmi kuriózní situaci. Jeho spoluhráč Mike Evans totiž věnoval balon ze hry jednomu z fanoušků. O navrácení pak musel “žebrat” jeden z členů realizačního týmu. Sám Brady divákovi slíbil odškodnění za to, že relikvii vrátil.

Hráči Tampy Bay Buccaneers v utkání americké NFL porazili Chicago a samotný duel byl plný zajímavých momentů. A to nejen na hřišti, ale i mimo něj. Věhlasný quarterback Tom Brady si podal ruku s malým fanouškem, který v hledišti vyvěsil transparent se slovy "Tom Brady mi pomohl porazit rakovinu mozku". Chlapci navíc věnoval kšiltovku a svým krásným gestem ho dokonce rozplakal. 

To ale nebylo zdaleka vše. Brady v zápase přihrál na šestistý touchdown své kariéry, což vyvolalo hlasité ovace. Stal se totiž prvním hráčem amerického fotbalu, kterému se tak fantastický kousek povedl.  

Související obsah

Fanoušci proto měli na konci utkání hned několik důvodů k radosti. Vlnou oslav se nechal strhnout i Bradyho spoluhráč Mike Evans, který byl příjemcem oné šestisté touchdownové přihrávky, a hrací balon hodil jednomu z fanoušků.  

Vůbec mu nedošlo, že právě tohle hrací náčiní má pro Bradyho velkou cenu. Na to ho upozornil až trenér Bruce Arians. Míč tak nakonec musel jít k věrnému divákovi “vyžebrat” jeden z členů realizačního týmu. "Omlouvám se, velký brácho. Jsem rád, že se ti tak cenná relikvie vrátila," řekl k události na svém twitteru Evans. Brady následně slíbil, že Byron Kennedy, fanoušek, ke kterému se cenný míč dostal, za navrácení dostane na oplátku něco pěkného.  

Klub prý muži poskytne dva podepsané Bradyho dresy, Bradyho helmu, 1 bitcoin (aktuálně v hodnotě přibližně 1,4 milionu korun), podepsaný hraný dres Mikea Evanse i jeho zápasové kopačky, dvě permanentky na zbytek této sezony i na celou další a kredit do fanshopu v hodnotě jednoho tisíce dolarů (22 tisíc korun). 

V NFL se děje řada zajímavých věcí. Kromě kuriozit ale zažívá i skandály – ženatý trenér Jacksonvillu Urban Meyer na týmovém výletu osáhaval slečnu u baru:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události