Motorsport

Stejně bodů před posledním závodem? F1 podobný souboj zažila jednou v historii

Stejně bodů před posledním závodem? F1 podobný souboj zažila jednou v historii

Jezdecká sezóna formule 1 v roce 2021 vejde do historie hned v několika směrech. Rivalita mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem, fascinující závody po celou dobu sezóny či fakt, že vedoucí závodníci mají před posledním závodem sezóny stejný počet bodů. Něco podobného se stalo naposledy před téměř padesáti lety.

Předposlední závod sezóny v Saúdské Arábii mohl hodně napovědět, kdo bude mistrem světa v roce 2021. Závod toho ukázal opravdu hodně, ale na to, kdo bude šampionem letošního roku, si budeme muset počkat do posledního závodu. 

Rivalita mezi Verstappenem a Hamiltonem naprosto překračuje všechny meze. Má emoce, je napínavá a vyrovnaná. Před posledním závodem jsou na tom oba závodníci stejně. Mají 369,5 bodu. A kdo skončí v Abú Dhabí na lepší pozici, bude mistrem světa a ukončí fenomenální sezónu obrovským úspěchem. 

Pouze jednou v historii se stalo, že dva závodníci na čele dlouhodobého bodování měli stejný počet bodů před posledním závodem. Stalo se tak v roce 1974, kdy se o první flek dělili Emerson Fittipaldi a Clay Regazzoni. Rozhodovalo se v patnáctém závodě sezóny v USA. 

Související obsah

Ten nabídl velký souboj o titul, ale také jednu smrtelnou nehodu. V desátém kole totiž přišel o život rakouský jezdec Helmuth Koinigg, pro kterého to byl v pětadvaceti letech teprve druhý závod Grand Prix. V samotném závodě dojel lépe Brazilec Fittipaldi, a stal se tak světovým šampionem. 

Sázkové kanceláře favorizují mnohem zkušenějšího Lewise Hamiltona, který je rekordmanem F1, a v případě výhry osmého titulu by se osamostatnil na prvním místě historie. Jeho výhra v šampionátu je nyní v kurzu 1,37. Talentovaný Verstappen na první titul čeká, kurz na jeho výhru je 2,88.

V případě, kdy by ani jeden jezdec nebodoval, anebo by Hamilton i Verstappen dokonce bourali a nedokončili, mistrem světa by se stal závodník, který v letošní sezóně vyhrál více závodů. Devětkrát vyhrál Verstappen, Hamilton pouze osmkrát. Je to možná jedna z taktik Red Bullu? Uvidíme o víkendu.

Hamilton a Verstappen měli letos několik bouraček. Tato byla nejvíce nebezpečná:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události