Další sporty

Výsledkově jsme spokojení, ale třetí třetina už tak kvalitní nebyla, ví Gruber

Výsledkově jsme spokojení, ale třetí třetina už tak kvalitní nebyla, ví Gruber
Český reprezentant Jakub Gruber Zdroj: Český florbal/Barbora Reichová

Čeští florbalisté mají za sebou přímý souboj o postup do čtvrtfinále mistrovství světa. Norsko porazili nakonec 7:3 a obránce Jakub Gruber se na vítězství podílel dvěma zásahy, což byly jeho premiérové trefy na mistrovství v kariéře. Jak byl spokojený s výkonem? A jak je tým připravený na čtvrtfinále?

Je za vámi poslední zápas v základní skupině. Norsko jste porazili 7:3, tak jaké bude hodnocení?
Rozdělil bych to na dvě části. Chytili jsme začátek utkání a hráli jsme to, co jsme si řekli. Byly z toho velké šance a dávali jsme z toho góly. Třetí třetina už nebyla z naší strany tak kvalitní. Dopouštěli jsme se více chyb. Chtěli jsme ji více ovládat. Dopustili jsme ale to, že se Norové gólově trošku dotáhli a mohli ještě zlobit.

Vy jste vstřelil první a poslední gól zápasu. Jak moc jste rád, že jste se prosadil v takto důležitém duelu?
Já jsem rád, když se prosadím v jakémkoliv zápase. Nesmíme ale zapomínat na to, že jsme tady týmově. Týmová práce a dva body jsou pro nás priorita.

Související obsah

Jste tedy spokojený se svým výkonem?
Spokojenost? Nevím, ztratil jsem poměrně hodně balonků, takže úplně spokojený být nemůžu. Samozřejmě ty dva góly jsou taková třešnička. Ale jak jsem říkal, pro nás jsou důležité dva body a to, že postupujeme dál. Ale musíme nadále podávat kvalitní týmové výkony.

Skupinu jste nakonec zakončili na druhém místě a ve čtvrtfinále na vás bude čekat Lotyšsko, nebo Kanada. Jak se na tyto soupeře připravujete?
Pokud to bude Lotyšsko, tak nás čeká hodně náročné a tvrdé utkání. Kdybych si měl tipnout, tak řeknu, že půjdeme právě na ně. Když to bude Kanada, tak nesmíme nic podcenit a musíme se na ně připravit jako na jakéhokoliv jiného soupeře.

Jak jste spokojeni se základní skupinou?
Odehráli jsme tři náročná utkání, jsme výsledkově spokojení. Jsme rádi, že postupujeme z druhého místa. Co se týče druhého zápasu, tak tam jsme příliš spokojení nebyli, ale zajíci se počítají až po honu.

Související obsah

Konec zápasu byl hodně vyhrocený. Co jste si v závěru říkali? Uklidňovali jste se nějak?
Rozhodčí zápasu nechali trošku volnější metr a v některých chvílích to bylo hodně soubojové utkání. Některé zákroky asi byly na hraně. My jsme si ale řekli, že do toho musíme chodit pořád stejně. Řekli jsme si, že my nesmíme být ti otloukánci, že musíme také rozdat nějakou ránu. Chtěli jsme se jim v tom vyrovnat.

Zranil se vám Dominik Beneš. Jak velká je to komplikace?
Zatím se přesně neví, co mu je. Doufám, že to nebude nic vážného. Snad bude k dispozici na další utkání. Je to ale ztráta, protože by šlo o dalšího obránce a my jich tu moc nemáme. Uvidíme, co bude dál.

Související obsah

Vypadalo to, že jste zapracovali na defenzivě a Nory jste nepouštěli do brejkových situací. Chcete takto hrát?
Plán na defenzivu máme stejný na celý turnaj. Musíme vycházet z kvalitní obrany, která nás zdobila v zápasech před mistrovstvím. V prvních dvou zápasech jsme umožnili soupeřům pár brejkových situací. Bylo jich opravdu víc, než bychom chtěli. Byla to ale teď jedna z priorit, kterou jsme chtěli zlepšit.

Bauer opět několikrát podržel tým. Asi se vám hraje daleko lépe, když víte, že za sebou máte takovou gólmanskou dvojici, souhlasíte?
Určitě. Víme, že se o naše brankářské duo můžeme opřít, což je pro nás ohromně důležité. Strašně týmu pomáhá, když ví, že gólmani chytnou věci navíc.

Ještě před mistrovstvím světa jsme vyzpovídali Filipa Langera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události