Selhání VAR v Anglii: Hráč šlápl soupeři na krk, bez karty. Legendy nechápou

Nešetrný zákrok Bena Godfreyho na Takehira Tomyiasu Zdroj: Skysports

Pondělní utkání mezi Evertonem a Arsenalem nabídlo plno emocí. Především domácí fotbalisté byli agresivnější, než by bylo zdrávo. Ben Godfrey předvedl hned několik nešetrných zákroků, za které mohl být vyloučen, ale za celý zápas z toho vyvázl jen se žlutou kartou. Nevyloučení za šlápnutí na krk obránce Tomiyasua nechápe ani legenda Manchesteru United Gary Neville.

Everton se dočkal vítězství poprvé od 25. září, když si na domácím hřišti dokázal poradit s Norwichem. Po celý zápas byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál 2:1. Nemuselo tomu tak ale být, kdyby rozhodčí Mike Dean posoudil nebezpečný zákrok na Takehira Tomiyasua z 29. minuty, když mu obránce Evertonu Ben Godfrey při souboji šlápl na krk.

Celou situaci následně zkoumal i videorozhodčí, ale nakonec nebyla udělena ani žlutá karta. "Godfrey si moc dobře uvědomoval, co udělal. Pak se podíval na rozhodčího s výrazem ‘Podívej, to je nehoda!‘. Podle mého mu chtěl dupnout na tvář," byl po zápase přesvědčený Gary Neville. "Ale chápu, proč nedostal červenou. Úmysl se v těchto momentech těžko prokazuje," doplnil.

​​S jeho slovy souhlasila i ikona Liverpoolu Jamie Carragher. "Měl opravdu velké štěstí," prohlásil. Narážel na to, že měl být obránce Evertonu vyloučen. Nebyl to ale zdaleka první ostrý zákrok v podání Godfreyho, který volal po kartě. Té se třiadvacetiletý hráč nakonec dočkal v 50. minutě, kdy ostrým šlapákem zajel do Bukaya Saky. I z toho mohla být červená, ale Mike Dean nakonec vylovil kartonek barvy žluté.

Rozhodnutí sudího nechápali po zápase ani fanoušci Arsenalu. "Podle teorie mnohovesmíru existuje nekonečné množství vesmírů a tohle je pravděpodobně ten jediný, ve kterém by nebyl Godfrey vyloučen," rozčiloval se na twitteru jeden z nich. "To je od Bena Godfreyho naprosto hanebné. Podívá se na Tomiyasua a jakmile se rozhodne, kam ho dupnout, podívá se jinam. Měla to být červená karta," durdil se další.

​I díky benevolenci rozhodčího mohl nakonec Everton utkání otočit, když prohrával po gólu z konce prvního poločasu. Nejdříve musel skousnout dvě neuznané branky kvůli těsným ofsajdům, ale v 81. minutě srovnal Richarlison. V nastavení druhé půlky krásnou ranou k tyči rozhodl Demarai Gray. Everton se díky výhře posunul na dvanácté místo tabulky, Arsenal zůstal sedmý.

Fotbalista Arsenalu Gabriel byl ve svém domě napaden lupičem s baseballovou pálkou. Dokázal se ubránit.