Hokej

Kdyby přišla nominace na olympiádu, vzal bych jakoukoliv roli, říká Sklenička

Kdyby přišla nominace na olympiádu, vzal bych jakoukoliv roli, říká Sklenička
Obránce David Sklenička v dresu české reprezentace Zdroj: Profimedia

Český obránce David Sklenička, který hraje ruskou KHL za finský Jokerit, prožívá se svým týmem příjemné období. Po posledním vítězném utkání s Chabarovskem se celek z Helsinek posunul do čela Západní konference. Navíc 25letý hokejista patří k základním defenzivním pilířům. Jak ale vidí svou nominační šanci na olympijské hry do Pekingu?

V posledním domácím zápase porazil Jokerit v Hartwall Areně Chabarovsk 2:0. Nyní ho ale čeká třízápasový trip, protože v největší finské hale bude vrcholit florbalové mistrovství světa. "Myslím, že jsme od začátku hráli dobrý hokej. Měli jsme rozhodně víc šancí, i když jsme dali jen dva góly. Ale i na ty se dá vyhrát. Důležité je, že jsme žádný nedostali a doklepali jsme to až do konce," zhodnotil zápas český obránce.

Velkou překážkou pro Jokerit byl český brankář Patrik Bartošák, který předváděl parádní zákroky, ačkoliv nastoupil teprve do svého osmého zápasu sezony. V duelu na něj šlo hned 41 střel a 39 jich dokázal pokrýt.

Související obsah

"Patrik Bartošák je hodně podržel, ale my máme v poslední době problém se střílením gólů, takže to není jenom Patrikem, i když odchytal vážně dobré utkání. Držel je celý zápas ve hře," ocenil výkony českého parťáka, který hájí barvy Amuru Chabarovsk.

Mimo Bartošáka nastoupili v zápase také čeští útočníci David Tomášek a Radan Lenc. Kvůli zranění pak chyběl Michal Jordán. Jak ale sám Sklenička říká, žádné speciální hecování mezi nimi neprobíhá.

"Je tam hodně Čechů, ale zrovna s těmito kluky jsme si před zápasem nepsali. Během zápasu nějaké řeči proběhnou, ale nic velkého. Je ale hezké, když můžu hrát proti Čechům. Myslím, že si to vždycky všichni užíváme," prozradil rodák z Rakovníka.

Související obsah

​Díky vítězství se Jokerit dostal do čela Západní konference KHL a má na kontě 52 bodů, stejně jako druhé CSKA Moskva. "Nahoře to je hodně našlapané. Snad čtyři týmy mají podobně bodů. My jsme navíc v poslední době zbytečně prohráli pár zápasů a poztráceli jsme body. Ale v podstatě se jinak téměř celou sezonu držíme nahoře. To je pro nás samozřejmě plus a doufáme, že to takhle bude vypadat až do konce základní části," přeje si Sklenička.

A jak je spokojen se svými letošními výkony? V sezoně zatím odehrál 35 z 37 zápasů a zapsal 10 bodů (3+7). "Bodově to určitě může být veselejší. Šancí mám hromadu, ale jsem hlavně rád, že se daří týmově. Když ty body přijdou později a v důležitější moment, tak budu určitě rád. Ale jak jsem říkal, týmový úspěch je samozřejmě důležitější než moje body," řekl hokejista, který v Jokeritu kroutí už třetí sezonu.

Související obsah

​Samozřejmě se poohlíží také po největší reprezentační akci letošního roku, kterou budou olympijské hry. Ty v čínské metropoli začínají už za dva měsíce. "Nikterak se na nominaci neupínám. Vím, že tam bude spousta kluků z NHL. Sice vím, že asi nepůjde poskládat celou obranu z NHL, ale nějak to neřeším. Myslím, že z Evropy se tam dostane jeden, maximálně dva obránci. Kdyby ale nominace přišla, tak bych byl nadšený a vzal bych jakoukoliv roli," doplnil na závěr Sklenička.

Kdyby byl David Sklenička nominován na olympijské hry, mohl by se v obraně potkat i s Filipem Hronkem, který hájí barvy Detroitu Red Wings:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události