Nymburk odmítl postup v Lize mistrů, v Bosně prohrál o sedm bodů

Basketbalisté Nymburka nevyužili jedinečnou šanci postoupit ze základní skupiny v Lize mistrů. Český šampión padl na hřišti bosenského soupeře a o postup do další fáze bude muset zabojovat v posledním utkání skupiny proti těžkému Galatasarayi.

Přitom český celek začal velice nadějně. Na startu první čtvrtiny vedl brzy o devět bodů, ale o vedení velice rychle přišel. Po poločase to nicméně bylo 44:39 z pohledu Nymburka. Po přestávce celek Aleksandera Sekuliče ale nenavázal na kvalitní výkony, a nakonec se musel smířit s porážkou.

Igokea brzy stav zápasu srovnala a začala postupně navyšovat svůj náskok. Na konci třetí části hry to bylo již o deset bodů a Nymburk musel zabrat, což se ale nepovedlo. Bosenský celek vedl již o šestnáct bodů, ale český mistr se ještě dokázal zmobilizovat, snížil totiž na rozdíl čtyř bodů. Další akce ale nezakončil a nakonec padl 69:76.

Basketbalisté Nymburka jsou aktuálně na třetím postupovém místě, ale zbývá dohrát utkání mezi Galatasarayem a PAOKem. Je ovšem jasné, že vedoucí celek NBL bude muset v posledním utkání porazit turecký tým. Poslední celek skupiny v evropských pohárech končí.