Mbappé překonal Messiho rekord nejmladšího střelce 30 gólů v Lize mistrů

Kylian Mbappé si připsal další milník v už tak bohaté kariéře. Proti Bruggám se trefil hned dvakrát a překonal rekord svého spoluhráče Lionela Messiho. Ten totiž byl až doteď nejmladším hráčem v historii, který nastřílel 30 gólů v Lize mistrů.

Na vstřelení prvního gólu stačilo francouzskému kanonýrovi pouhých 70 sekund. Tím dovršil hranici 30 gólů vstřelených v Lize mistrů. V tu chvíli hráči bylo přesně 22 let a 353 dnů. Předchozí rekord nedržel nikdo jiný než Lionel Messi. V době, kdy vstřelil 30. branku v milionářské soutěži, bylo argentinské hvězdě 23 let a 131 dnů.

Přesto mladý Mbappé zůstává nohama na zemi. Po zápase řekl, kdo je nejlepší na světě: "Je to lehké, hrát s Messim. On je nejlepší hráč na světě. Před pár dny vyhrál Zlatý míč. Dnes dal dva góly, je šťastný a já doufám, že nám v budoucnosti pomůže".

Netrvalo dlouho a Mbappé se trefil znovu. V sedmé minutě zvýšil na 2:0 poté, co z voleje usměrnil centr za obranu od Di Maríi. Tím se opět zapsal do historie Ligy mistrů. Na dva góly potřeboval 6 minut a 23 sekund, což je druhý nejrychlejší čas na vstřelení dvou gólů jedním hráčem od úvodního hvizdu. Rodrygo na to v roce 2019 potřeboval ještě o deset vteřin méně.

Mbappé je letos při chuti. Z 22 letos odehraných zápasů v dresu PSG nasbíral 11 gólů a 14 asistencí. Jednu úspěšnou přihrávku si připsal i proti Bruggám, když rozjel akci, kterou sólem zakončil právě Messi. A letošnímu výherci Zlatého míče přenechal i penaltu v druhé polovině utkání. Možná jako omluvu za překonaný rekord.

Messiho sice obral o jeden rekord, ale přihrávkou na první gól Argentinci připravil půdu pro jiný zápis. Bruggy jsou už 38. týmem, proti kterému Messi dokázal v Lize mistrů skórovat. Tím srovnal krok s odvěkým rivalem Cristianem Ronaldem.

PSG si výhrou 4:1 pojistilo druhé místo ve skupině A a postup do další fáze Ligy mistrů. Sestřih zápasu najdete pod titulkem videa, sestřihy všech odehraných zápasů kola v článku níže.