Další sporty

WBC rozhodla! Tyson Fury dostal nařízeno, proti komu musí obhájit titul

WBC rozhodla! Tyson Fury dostal nařízeno, proti komu musí obhájit titul
Zdroj: profimedia.cz

Vše je jinak. Šampion Tyson Fury má od WBC (World Boxing Council) nařízené zahájit vyjednávání s Dillianem Whytem o titulovém zápasu mistra světa těžké váhy.

Původně měl Fury (31–0–1) volnou ruku, co se týče výběru pro příští obhajobu. V úterý 8. prosince ale WBC určila jako povinného vyzyvatele a soupeře Dillana Whytea (28-2) .

Oběma nyní začala 30denní lhůta, kterou mají na domluvení podmínek, jinak riskují peněžní postih. Ačkoli duel ještě není stoprocentně potvrzen, hovoří se o tom, že by k britskému střetu těžkých vah mohlo dojít v březnu 2022, a to na anglické půdě, kde Fury boxoval naposledy v roce 2018.

"Jestli z něj udělají povinného vyzyvatele číslo jedna, tak proti němu svůj pás obhájím a zmasakruji ho. Bez problému," řekl Fury na konto Dilliana Whytea.

boxer Dilian Whyte Zdroj: Profimedia

​Whyte drží prozatímní titul a na pozici jedničky žebříčku je přes tisíc dnů bez šance na plnohodnotný titul. I proto se Angličan rozhodl proti WBC v minulosti vést soudní spor a domoci se své šance. Naposledy v odvetě porazil Alexandera Povetkina (36–3–1)

Připomeňte si velkolepý nástup Tysona Furyho. K ringu ho přinesli na královském trůnu:

WBC změnila své rozhodnutí poté, co se nepodařilo domluvit zápas o jednoznačného krále těžké váhy proti Oleksandru Usykovi (19–0). Ten v září přemohl Anthonyho Joshuu (24–2), který aplikoval právo na odvetu. Podle ESPN týmy tří boxerů jednaly o odstupném, ale tento scénář je vysoce nepravděpodobný.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události