Hokej

Brankář Čechmánek opět před soudem, řeší se jeho údajné finanční podvody

Bývalý elitní hokejový gólman a olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek se ve středu znovu objevil před soudem. Jeho případ se týká údajných podvodů s nesplácením asi patnácti milionů korun. Hrozí mu několik let vězení.

Krajský soud ve Zlíně otevřel kauzu údajných Čechmánkových dluhů už počtvrté. Předchozí zprošťující rozsudky se totiž nelíbily olomouckému vrchnímu soudu.

Roman Čechmánek po konci hokejové kariéry zkusil podnikat. Jenomže skončil v mnohamilionových dluzích. Stavěl byty v Holešově, pivovar ve Zlíně, koupil domov důchodců v Prostějově, investoval v Chorvatsku. Jenomže své možnosti přestřelil a časem přestal splácet.

Zdroj: Profimedia

​Předchozí zprošťující rozsudky byly postaveny na tom, že nikoho o peníze okrást nechtěl a měl více majetku než dluhů. Podle obžaloby ale naopak moc dobře věděl, že už nemá z čeho stavební práce platit. Sám Čechmánek o sobě mluví jako o oběti insolvence, konkrétně insolvenčního správce, který podle slov bývalého hokejového gólmana rozprodával jeho majetek pod cenou.

"Kdybych to měl vrátit zpátky, tak bych nikdy vlastně nic nedělal a vedl bych jiný život a nestáli bychom tady," prohlásil bývalý hokejový gólman, který si v NHL zachytal za tým Philadelphia Flyers nebo za Los Angeles Kings. Kariéru ukončil v roce 2009.

Související obsah

​Kromě toho, že vrchní soud celou kauzu znovu vrátil do Zlína, rozhodl i o jiném složení senátu. Jestli to bude znamenat i jiný než zprošťující rozsudek, se ukáže v příštích měsících.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události