Tiger Woods se vrací! První turnaj po nehodě zvládne ještě letos

Golfista Tiger Woods Zdroj: Profimedia

Po únorové vážné autonehodě nebylo jisté, zda se vůbec nejznámější golfista světa Tiger Woods ještě vrátí ke své profesi. Po dlouhé rekonvalescenci se nedávno pochlubil tréninkovým videem ze hřiště a nyní prozradil, že první turnaj po návratu si zahraje ještě letos.

Woods se představí 18.-19. prosince na PNC Championship, neboli turnaje rodinných týmů, se svým synem Charliem. Bude to pro něj první turnaj od únorové autonehody.

"Ačkoliv to byl dlouhý a náročný rok, jsem velmi nadšený, že ho zakončím účastí na PNC Championship se svým synem Charliem. Budu hrát jako táta a nemohl bych být šťastnější a pyšnější," napsal golfový šampion na svém twitteru.

Nebude to tedy klasický turnaj okruhu PGA, ale rozhodně to není ledajaká exhibice pro celebrity. Účast na tomto turnaji si mohou vysloužit pouze golfisté, kteří vyhráli jeden ze čtyř major turnajů nebo Players Championship, a jejich synové.

Tigerovu synovi Charliemu je dvanáct let, takže se pomalu dostává do věku, kdy by mohl být rovnocenným parťákem svému otci. Oba se turnaje zúčastnili již loni a skončili na sedmém místě o pět ran za vítězi Justinem Thomasem a jeho synem Mikem.

​Vítěz patnácti major turnajů měl vážnou autonehodu 23. února. V rychlosti přibližně 130 kilometrů za hodinu se vyboural a zlomil si přitom obě nohy. Od té doby nenastoupil do žádného turnaje, pauzu prolomí až nyní se svým synem.