Za Manchester United nastoupil záložní gólman, na debut čekal téměř 20 let

Liga mistrů napsala další velký příběh se šťastným koncem. Tom Heaton, gólmanská trojka Manchesteru United, se proti týmu Young Boys dočkal prvního startu v A týmu, a to 19 let poté, co do klubu přišel.

Dokážete si představit lepší příležitost pro debut než Ligu mistrů? Heaton si však na premiéru v bráně Rudých ďáblů musel počkat pěkně dlouho.

Poprvé s klubem podepsal smlouvu v šestnácti letech v roce 2002. Odehrál řadu zápasů za mládežnické týmy, ale po přestupu do A mužstva jej tým pravidelně půjčoval na hostování. Během pěti let (2005–2010), kdy byl oficiálně hráčem Manchesteru United, v rudém dresu neodehrál ani minutu.

​Poté natrvalo přestoupil do Cardiffu, kde strávil dvě sezóny. Také oblékl dresy týmů Bristol City, Burnley či Aston Villa, než si ho Manchester United před letošní sezónou povolal zpět na post gólmanské trojky. V letech 2016 a 2017 dokonce odchytal tři zápasy v anglické reprezentaci, ale start za Rudé ďábly mu chyběl.

Dlouhé čekání na vysněný debut neuniklo prozatímnímu trenérovi Ralfu Rangnickovi. Když už měl Manchester United v zápasu proti Young Boys jasný postup do další fáze Ligy mistrů, stáhl z hřiště Deana Hendersona a 35letý Tom Heaton v 68. minutě konečně vyběhl na trávník Old Trafford.

"Jako divák jsem si to tu vždy užil. Ale dnes jsem oblékl domácí dres, byl to můj první soutěžní zápas a samozřejmě neuvěřitelný moment," komentoval Heaton svůj debut.

Zdroj: profimedia.cz

​Gesto se dotklo srdcí fanoušků, kteří Rangnicka adorují na sociálních sítích. Možná se ptáte, kde v tu chvíli byla gólmanská jednička David de Gea. S jistým postupem z minulých kol se trenér rozhodl španělského brankáře pošetřit na další boje.

Manchester remizoval s Young Boys 1:1, přičemž Heaton neinkasoval. S jedenácti body uhájil první místo skupiny F. Sestřih zápasu najdete pod titulkem.