Další sporty

Neukázněná fanynka z Tour de France dostala pokutu. Kolik musí zaplatit?

Neukázněná fanynka z Tour de France dostala pokutu. Kolik musí zaplatit?
Hromadný pád jezdců během první etapy Tour de France Zdroj: profimedia.cz

Fanynka, která způsobila hromadný pád na Tour de France, zaplatí pokutu. Soud ve francouzském Brestu jí udělil peněžitý trest ve výši 1 200 eur (cca 30 500 korun). Žena by pak měla také zaplatit symbolické jedno euro Asociaci profesionálních cyklistů.

31letá fanynka se chtěla při úvodní etapě letošní Tour de France zviditelnit. Do záběrů televizních kamer tak vložila papírovou ceduli s nápisem, svým počínáním ale způsobila řetězový pád projíždějících cyklistů. Na zemi nakonec skončilo cca 50 závodníků a jeden z nich nemohl pro zranění pokračovat.

Státní zástupce jí původně navrhl trest v podobě čtyřměsíční podmínky za obecné ohrožení a neúmyslné ublížení na zdraví. Soud ale následně přihlédl k tomu, že se neukázněná fanynka za svůj čin omluvila a vyjádřila lítost.

Související obsah

"Stydím se. Jsem tichá osoba. Všechno, co se stalo, je přesným opakem toho, čím jsem," prohlásila 31letá žena během soudních jednání. Soud v Brestu tak nakonec fanynce vyměřil pokutu 1 200 eur (cca 30,5 tisíc korun).

Kromě toho bude muset žena zaplatit ještě symbolické euro Asociaci profesionálních cyklistů, která na ni podala trestní oznámení a žádala o symbolické odškodnění, aby upozornila na potřebu chránit jezdce nejen během francouzské Tour, ale i v dalších cyklistických podnicích.

Fanynce, která způsobila hromadný pád na Tour de France, jsme se věnovali i v reportáži:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.