Palát a Kaše předvedli gólovou show, Rittich vychytal výhru

Zápas mezi Torontem a Tampou byl plně v režii českých hráčů. Ondřej Kaše a Ondřej Palát nastříleli po dvou brankách, ale z výhry se nakonec radoval druhý jmenovaný, který k přesným zásahům přidal i asistenci. K výhře nad Islanders pomohl 18 zásahy i David Rittich.

Noc ze čtvrtka na pátek patřila Čechům, tedy především v utkání, které se odehrálo v Torontu. Už ve druhé minutě se Kaše nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou a v přesilové hře poslal domácí do vedení. Do šaten se nakonec šlo za stavu 2:2 a na začátku druhé třetiny se trefil druhý Ondřej, který kroužil po ledě.

Stamkos našel před brankou Paláta, po jehož zásahu si obránce nešťastně tečoval puk do vlastní branky. Po půlhodině hry pak na 4:2 zvýšil Taylor Raddysh a poprvé jeden z týmů vedl o dvě branky. To v 50. minutě změnil opět Ondřej Kaše, který úspěšně dorazil Muzzinovu ránu.

​Poslední slovo v utkání si ale vzal Palát, který se 30 vteřin před koncem trefil do prázdné branky, když domácí hráli bez brankáře. Tampa tak na ledě Toronta vyhrála 5:3.

Gólem a asistencí se blýskl také Tomáš Hertl, ale jeho San Jose prohrálo s Minnesotou 2:5.

Noční výsledky NHL:

Montreal Canadiens – Chicago Blackhawks 0:2

Branky a nahrávky: 34. J. Toews (S. Jones, P. Kane), 52. Borgström

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning 3:5

Branky a nahrávky: 2. O. Kaše (Tavares, Rielly), 20. W. Nylander (Matthews), 50. O. Kaše (Muzzin, Tavares) – 10. Bellemare (Perry), 13. Stamkos, 25. Palát (Stamkos, Raddysh), 30. Raddysh (Stamkos, Palát), 60. Palát (Stamkos, Killorn)

Columbus Blue Jackets – Anaheim Ducks 1:2 po s.n.

Branky a nahrávky: 9. Texier (E. Robinson, Kuraly) – 11. Lundeström, rozh. náj. Rakell

New York Islanders – Nashville Predators 3:4

Branky a nahrávky: 7. Czarnik (Wahlstrom, Bellows), 22. A. Lee (Barzal, Wahlstrom), 46. Dobson (Greene, Ross Johnston) – 18. Johansen (Kunin), 19. Sissons (Jeannot, Benning), 53. Trenin (Jeannot, Sissons), 60. Tolvanen (Josi, Johansen)

David Rittich: 18 zásahů

St. Louis Blues – Detroit Red Wings 6:2

Branky a nahrávky: 7. N. Walker (B. Schenn, Joshua), 17. N. Walker (Mikkola, R. O'Reilly), 37. Parayko (Joshua, Mikkola), 50. N. Walker (Krug, M. Scandella), 51. I. Barbašev (Krug, Bučněvič), 60. M. Scandella – 25. Fabbri (L. Raymond, Dylan Larkin), 56. Fabbri (L. Raymond, Hronek)

Calgary Flames – Carolina Hurricanes 1:2 po prod.

Branky a nahrávky: 28. Hanifin (R. Andersson, E. Lindholm) – 5. Aho (Slavin, Niederreiter), 65. Aho (F. Andersen, T. Teräväinen)

Edmonton Oilers – Boston Bruins 2:3

Branky a nahrávky: 39. Draisaitl (Barrie, McDavid), 50. Draisaitl (McDavid, Barrie) – 17. B. Marchand (Bergeron), 23. DeBrusk (T. Hall), 58. Grzelcyk (Craig Smith, T. Hall)

Seattle Kraken – Winnipeg Jets 0:3

Branky a nahrávky: 6. Toninato (P. Stastny), 41. Connor (Scheifele, Stanley), 55. Connor (Scheifele)

San Jose Sharks – Minnesota Wild 2:3

Branky a nahrávky: 44. Dahlén (E. Karlsson, Hertl), 54. Hertl (Dahlén, Couture) – 7. K. Fiala (Merrill, Duhaime), 28. J. ErikssoBranky a nahrávky: 44. Dahlén (E. Karlsson, Hertl), 54. Hertl (Dahlén, Couture) – 7. K. Fiala (Merrill, Duhaime), 28. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 36. Greenway (K. Fiala, Goligoski), 59. Greenway (Hartman, J. Eriksson Ek)n Ek (Zuccarello, Kaprizov), 36. Greenway (K. Fiala, Goligoski)