Fotbal

Miminko nosí štěstí, zářil Hancko po utkání. Jak dlouho ví, že bude otcem?

Miminko nosí štěstí, zářil Hancko po utkání. Jak dlouho ví, že bude otcem?
Dávid Hancko posílá srdíčko do kamery po vstřeleném gólu | Zdroj: Profimedia

Dávid Hancko a Kristýna Plíšková v pondělí oznámili radostnou novinu, že čekají potomka. O tři dny později zažil fotbalista Sparty další velkou radost, když otevřel skóre v důležitém zápase proti Brøndby Kodaň. Skórovat se mu podařilo také v domácím zápase proti skotským Rangers (30. září), což bylo chvíli poté, co mu partnerka oznámila, že je těhotná.

Aby Sparta pokračovala v evropských pohárech i na jaře, nesměla v utkání proti dánskému soupeři prohrát. Začátek ale nevyšel podle představ a tým ze severu Evropy se dostal do několika slibných příležitostí. "Úvod byl takový všelijaký, nevěděli jsme, co přesně čekat od hřiště, jak nám půjdou kombinace. Chvíli nám trvalo, než jsme se do toho dostali. Pak už jsme ale získávali balony vpředu, byli jsme nebezpeční," řekl Hancko pro klubový web.

Právě jeho trefa ze 43. minuty dostala Spartu do vedení, čímž svůj tým uklidnil. Po faulu na Adama Hložka se postavil k přímému kopu a přesnou ranou k tyči rozradostnil sparťanské fanoušky.

Související obsah

"Říkal jsem klukům, aby prodloužili zeď, Krejdovi jsem pak říkal, aby šel za zeď, že to takhle budu střílet, tak aby tam nikdo od soupeře nebyl. Brankář pak udělal krok za zeď a už tam nedosáhl. Po těch střelách, kdy jsem to pořád zkoušel přes zeď, tak mi to teď vyšlo okolo," popsal obránce Sparty.

Vstřelený gól týmu očividně pomohl a na hřišti předváděl sebevědomější výkon, když do té doby byla patrná lehká nervozita. "Asi tam napětí bylo, věděli jsme, že to je takové malé finále. Osobně jsem byl trochu nervózní před utkáním, ale během zápasu to na nás nebylo vidět. Podali jsme velmi dobré výkony a byli jsme týmoví. Jsem rád, že takhle těžký zápas, když šlo o hodně, jsme zvládli," přiznal po zápase Hancko.

Související obsah

Důležitý gól vstřelil tři dny poté, co světu společně s Kristýnou Plíškovou oznámili, že čekají potomka. To má pro mladého obránce jistou symboliku. "Vlastně je to docela zajímavé. Že čekáme miminko, jsme zjistili před domácím zápasem s Rangers. A já jsem pak v něm dal gól. Teď jsme to oznámili a já se trefil zase. Asi mi už teď nosí štěstí," zářil Hancko spokojeností.

Sparťané nedávno představili speciální retro dresy, které oblékli ke 128. výročí založení klubu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události