Sparta ve šlágru kola porazila Mountfield, poslední Zlín opět vyhrál

Zdroj: Profimedia.cz

Hned šest utkání se hrálo v rámci tří různých kol v rámci Tipsport extraligy. Pardubice otočily utkání s Kladnem a vyhrály tak popáté v řadě, raduje se z výhry také poslední Zlín. Ve šlágru kola porazila pražská Sparta královehradecký Mountfield v prodloužení.

Pardubice jely do Chomutova, kde v letošní sezóně působí kladenští Rytíři. Dynamo chtělo vyhrát popáté v řadě, ale téměř celé utkání prohrávalo, a to dokonce i o dvě branky. Východočeši ale vyrovnali a v prodloužení rozhodl Juraj Mikúš. Třinec si doma poradil s Motorem 3:0 a ve třech letošních zápasech s jihočeským soupeřem ani jednou neinkasoval.

Poslední Zlín hrál na domácím ledě s Litvínovem a chtěl si připsat další důležité body do extraligové tabulky. Berany táhly za výhru posily, dvakrát se prosadil Zabuzovs a jeden gól přidal také Michasjonok. Jediný úspěch severočeského celku zapsal obránce Balinskis. Kometa Brno porazila Energii 3:2, třemi body se blýskl Peter Mueller.

Mladá Boleslav sehrála divoké utkání v Olomouci, kde celé utkání vedla, ale ve třetí třetině Mora vyrovnala. Deset minut před koncem nicméně rozhodl Bičevskis. Šlágrem kola byl souboj mezi Mountfieldem a Spartou. Hosté otočili utkání a v 57. minutě vedli 3:2, ale domácí Hradec vyrovnal. Drama ukončil v prodloužení produktivní Filip Chlapík.