Další sport

Kevin Durant musí zaplatit půl milionu za nadávky. Tohle během zápasu řekl fanouškovi

Zdroj: profimedia.cz

Hvězda Brooklynu Nets Kevin Durant pořádně zaplatí za nevhodná slova, která vypustil z pusy směrem k fanouškovi během zápasu proti Atlantě. NBA nadávky ocenila pokutou ve výši 561 tisíc korun.

Běžela poslední minuta druhé čtvrtiny utkání, ve kterém Brooklyn porazil Atlantu 113:105, když na Duranta začal z prvních řad řvát neukázněný fanoušek: "Durante, přestaň brečet." Hráč s číslem sedm ve vypjaté situaci neudržel nervy a divákovi vrátil sérií urážek.

"Zavři hu*u, ty zku***syne," řval Durant na tribunu, když probíhal kolem místa neukázněného fanouška. Bohužel pro hvězdu Nets byl incident zachycen na kameru. V neděli Byron Spruell z vedení NBA oznámil, že Durantovi byla uložena pokuta 25 tisíc dolarů, tedy 561 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že za celou sezonu si ovšem vydělá 41 milionů dolarů (920 milionů korun), ho tato finanční ztráta nijak nezruinuje.

Není to poprvé, co je Durant během letošní sezony pokutován. V říjnu musel zaplatit rovněž 25 tisíc dolarů, když po faulu neudržel nervy na uzdě a naštvaně zahodil míč mezi diváky.

Durant na pokutu odpověděl ve velkém stylu tak, jak se na hvězdu patří. V následujícím nedělním zápase na palubovce Detroitu Pistons předvedl 51 bodů, čímž stanovil nové maximum sezony a dovedl Brooklyn k vítězství 116:104. Aktuálně je s průměrem 29,4 bodu na zápas nejlepším střelcem sezony.