Kanonáda Manchesteru City! Nebohému Leedsu nasázel sedm branek

Jack Grealish slaví gól Zdroj: Profimedia

Anglická Premier League nabídla vložené 17. kolo. A byla to jedna velká paráda v podání Manchesteru City, který naprosto rozebral Leeds v poměru 7:0. Ve druhém zápase zvítězila Aston Villa na hřišti Norwiche 2:0.

Citizens otevřeli skóre už v osmé minutě. Rodri pronikl do vápna středem hřiště, hostujícího gólmana sice nepřekonal, ale odražený míč napálil do sítě Phil Foden. O pět minut později zvýšil na 2:0 hlavou Jack Grealish.

Ještě do poločasu to bylo o tři branky. Rodri vysunul do pokutového území Kevina De Bruyneho a ten se nemýlil. Ihned po změně stran bylo upraveno na 4:0. Rijád Mahríz udělal kličku na střed vápna a trefil se na zadní tyč. Pátou branku dal nádhernou střelou z velké dálky Kevin De Bruyne.

​Ani to ale nebylo vše. Na 6:0 upravil z dorážky John Stones. Definitivní podobu výsledku dal v 78. minutě Nathan Aké, který si naskočil na rohový kop a hlavou překonal Mesliera. Manchester City má tak jistotu, že Premier League povede i po 17. kole.

Ve velké krizi se stále topí Norwich, který nestačil na domácím hřišti na Aston Villu v poměru 0:2. Kanárci jsou tak stále na samém dnu Premier League. Zápas Brentfordu s Manchesterem United byl odložen kvůli koronaviru v týmu Rudých ďáblů.

Úterní výsledky Premier League:

Brentford  Manchester Utd odloženo

Norwih Aston Villa 0:2 (0:1)
Branky: 34. J. Ramsey, 87. Watkins.

Manchester City Leeds 7:0 (3:0)
Branky: 8. Foden, 13. Grealish, 32. De Bruyne, 49. Mahríz, 62. De Bruyne, 74. Stones, 78. N. Aké.