Schick opět exceloval, dva góly na výhru Leverkusenu nestačily

Český fotbalista Patrik Schick zářil i v dalším kole německé Bundesligy. Ve šlágru 16. ligové zastávky mezi jeho Leverkusenem a Hoffenheimem vstřelil dvě branky a Bayer jeho zásluhou vedl 2:0. Hosté však zabrali a v závěru dvěma trefami vyrovnali. Oba celky se tak rozešly remízou. Do utkání zasáhl i druhý Čech Pavel Kadeřábek, který naskočil do druhé půle. Dortmund se proti outsiderovi z Fürthu natrápil, nakonec bral výhru 3:0. Vyhrál také Frankfurt.

Středeční program Bundesligy odstartovala bitva Mönchengladbachu s Frankfurtem a jako první se prosadili domácí, kteří se zásluhou Neuhause dostali do vedení. Frankfurt následně dvěma trefami skóre otočil. Nejprve se ranou z malého vápna trefil Borré, poté zacílil přesně pod břevno Lindström. Borussia však dostala o čtyři minuty později možnost kopat penaltu, kterou využila a srovnala na 2:2.

O dvě minuty později se radovali znovu hráči Frankfurtu. Ti po Kamadově trefě definitivně přiklonili výsledek na svou stranu.

Ve šlágru kola mezi třetím Leverkusenem a čtvrtým Hoffenheimem na sebe znovu upozornil druhý nejlepší střelec Bundesligy Patrik Schick, který se hned na začátku dostal do několika slibných příležitostí. Tu z 37. minuty už přetavil v gól a Leverkusen se dostal do těsného vedení.

​Po tlaku hostů ze startu druhé pětačtyřicetiminutovky opět zaúřadoval český střelec ve službách Bayeru. Ten v 63. minutě naskočil na centr zleva a hlavičkou k levé tyči zvýšil na 2:0 pro Leverkusen. Hosté však zabrali a v poslední desetiminutovce dokázali dvakrát skórovat. Z BayAreny si tak vezou bod za remízu 2:2.

Dortmund se proti poslednímu Fürthu trápil až do 30. minuty, kdy hosté zahráli rukou a sudí ukázali po poradě s videem na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil Erling Haaland a svou šanci bezpečně proměnil. V závěru poločasu mohl těsný náskok zvýraznit Reus, Burchert ale předvedl vynikající zákrok a výbornou střelu k bližší tyči skvěle vyrazil. Fürth mohl ve druhé půli dvakrát srovnat, ani jednou však nedokázal dopravit balon za Kobelova záda. Borussia naopak v závěru dvakrát zacílila přesně a po gólech Haalanda a Malena vyhrála 3:0.

Sestřih zápasu Borussia Dortmund – SpVgg Greuther Fürth:

​V dalším utkání remizovalo Lipsko s Augsburgem 1:1. V duelu Unionu Berlín s Freiburgem fanoušci neviděli ani gól, ani vítězství. Oba soupeři se rozešli remízou 0:0.

Středeční zápasy 16. kola německé Bundesligy:

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 2:3 (1:1)
Branky: 7. Neuhaus, 54. Binsibajní (pen.) – 45+1. Borré, 50. Lindström, 56. Kamada

FC Augsburg – RB Lipsko 1:1 (0:1)
Branky:
86. D. Caligiuri (pen.) – 20. André Silva

Borussia Dortmund – SpVgg Greuther Fürth 3:0 (1:0)
Branky: 33. Haaland (pen.), 82. Haaland, 89. Malen

Bayer Leverkusen – TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:0)
Branky: 37. Schick (Diaby), 63. Schick (Hincapié) – 80. Stiller (Vogt), 83. Dabbur (Rutter)

1. FC Union Berlín – SC Freiburg 0:0 (0:0)