Hokej

Konec plných stadionů. V NHL i NBA se omezují kapacity

Konec plných stadionů. V NHL i NBA se omezují kapacity
Fanoušci v torontské Scotiabank aréně Zdroj: Profimedia

Ačkoliv se kvůli koronaviru odložilo již několik zápasů NHL a NBA, stadiony mohly být dosud plně obsazené fanoušky. To se ovšem nyní začíná měnit. Kvůli zpřísnění opatření v kanadské provincii Ontario budou moci být stadiony v Torontu a Ottawě zaplněny jen z poloviny.

Příznivci hokejových klubů Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs, stejně jako basketbalového celku Toronto Raptors, budou mít těžší dostat se za svými oblíbenci přímo na stadion. Ontario oznámilo pravidlo ve středu a platné bude od soboty. Na uzavřených stadionech s kapacitou nad 1 000 lidí bude moci být obsazena pouze polovina míst.

Pro nejslavnější hokejovou soutěž to ovšem není jediné omezení. Ostatní stadiony zatím mohou být fanoušky naplněny až po okraj, ale dá se očekávat, že s rostoucím počtem lidí nakažených covidem-19 se opět zavedou kapacitní omezení.

NHL navíc po dohodě s hráčskou asociací zpřísnila podmínky pro hráče a klubové zaměstnance. Hokejisté se budou muset nechat testovat každý den, doteď stačil jeden test za tři dny. Klubový personál bude muset nosit roušky a hráči by měli omezit své sociální kontakty na minimum.

Související obsah

​Kvůli desítkám hráčů na covidovém protokolu už musela NHL odložit několik zápasů. Přitom podle ESPN je v celé lize pouze Tyler Bertuzzi jediný neočkovaný. 

Auston Matthews potěšil na začátku prosince ještě plný stadion svým hattrickem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události