Fotbal

Parádní los pro Čechy. V Lize národů vyzvou Španělsko či Portugalsko

Parádní los pro Čechy. V Lize národů vyzvou Španělsko či Portugalsko
Trofej pro vítěze Ligy národů UEFA. Zdroj: Profimedia.cz

Ve čtvrtek večer se uskutečnil los fotbalové Ligy národů pro rok 2022 a Češi se díky němu dozvěděli, s jakými celky si v příštím ročníku zahrají. Loni český národní tým postoupil do elitní ligy A a už předem bylo jasné, že se ve skupině utká se silnými soupeři. Nakonec změří síly se Švýcarskem, Portugalskem a Španělskem. Čeští fanoušci se tak mohou těšit na hvězdy světového formátu.

​Ve švýcarském Nyonu proběhlo losování skupin pro příští ročník Ligy národů. Česká fotbalová reprezentace se díky loňským výsledkům posunula do elitní ligy a fanoušci tak byli plní očekávání, jaké týmy do Čech zamíří.

Po losování horších lig došlo i na ligu A. Ve skupině A2 nakonec Češi vyzvou Švýcarsko, Portugalsko a Španělsko. Fotbaloví příznivci se tak mohou těšit například na Cristiana Ronalda či souboje s hvězdnými Španěly.

"Myslím, že jsme viděli skvělý los, který znamená jednak to, že se domácí fanoušci mají v létě opravdu na co těšit a také to, že se český národní tým poměří v příštím roce nejen s evropskou, ale i světovou špičkou. Byli jsme tak společně odměněni za postup do elitní úrovně Ligy národů, který si tým trenéra Šilhavého perně a zaslouženě vybojoval," uvedl k losu předseda FAČR Petr Fousek.

Na rozlosování zareagoval i brankář Tomáš Vaclík. "S losem jsem spokojený a velice se mi líbí. Švýcary jsem si přál a vyšlo mi to, takže jsem rád. Portugalsko a Španělsko jsou skvělé týmy s velkými jmény. Už se na to těším. Uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti. Ale doufám, že ve skupině budeme hrát důstojnou roli a ukážeme, kam jsme se jako tým za ty poslední roky posunuli," zhodnotil.

Související obsah

​Nový ročník Ligy národů odstartuje příští rok v červnu a na programu budou hned čtyři kola. Další duely jsou naplánované na září. Final Four pro vítěze čtyř skupin z ligy A proběhne v červnu roku 2023.

Los Ligy národů 2022/2023:
Liga A:

Skupina 1: Francie, Dánsko, Chorvatsko, Rakousko
Skupina 2: Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, ČESKO
Skupina 3: Itálie, Německo, Anglie, Maďarsko
Skupina 4: Belgie, Nizozemsko, Polsko, Wales

Liga B:

Skupina 1: Ukrajina, Skotsko, Irsko, Arménie
Skupina 2: Island, Rusko, Izrael, Albánie
Skupina 3: Bosna, Finsko, Rumunsko, Černá Hora
Skupina 4: Švédsko, Norsko, Srbsko, Slovinsko

Liga C:

Skupina 1: Turecko, Lucembursko, Litva, Faerské ostrovy
Skupina 2: Severní Irsko, Řecko, Kosovo, Kypr/Estonsko
Skupina 3: Slovensko, Bělorusko, Ázerbájdžán, Kazachstán/Moldavsko
Skupina 4: Bulharsko, Severní Makedonie, Gruzie, Gibraltar

Liga D:

Skupina 1: Lichtenštejnsko, Andorra, Kazachstán/Moldavsko, Lotyšsko
Skupina 2: San Marino, Kypr/Estonsko, Malta

Český reprezentant byl díky svému zásahu na evropském šampionátu zařazen mezi kandidáty na Cenu Ference Puskáse. V příštím ročníku Ligy národů se na hřišti nejspíš střetne v souboji ostrostřelců s Cristianem Ronaldem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události