Chelsea ztratila body s Evertonem, Liverpool srazil Newcastle

Chelsea se v 17. kole Premier League utkala s Evertonem. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Liverpoolu potvrdili v duelu 17. kola anglické Premier League roli favorita a porazili Newcastle. Přestože od začátku prohrávali, nakonec skóre otočili ve svůj prospěch a brali všechny body za triumf 3:1. O překvapení se naopak postaral Everton, který obral o body Chelsea. Zápas mezi Leicesterem a Tottenhamem byl kvůli covidu-19 odložen.

Ve čtvrtečních zápasech anglické fotbalové Premier League se mělo představit šest celků, nakonec se odehrála pouze dvě utkání. Duel mezi Leicesterem a Tottenhamem totiž byl odložen kvůli šíření covidu-19 v obou týmech.

Liverpool přivítal předposlední Newcastle a jeho fanoušci si už po sedmi minutách mohli rvát vlasy. Outsider se totiž favorita nezalekl a po nádherné střele Jonjo Shelveyho otevřel skóre.

Ve 21. minutě se Reds dočkali vyrovnání. Do vápna Newcastlu přišel povedený centr, na který si naskočil Diogo Jota. Dúbravka jeho hlavičku nejprve vyrazil, na dorážku stejného hráče už však byl krátký a kapituloval.

​O čtyři minuty později začal Liverpool naplňovat papírové předpoklady a otočil průběžný výsledek. Po Maného nepřesném zakončení se k míči dostal Mohamed Salah a dopravil balón do sítě. Vedení hráči Liverpoolu ještě navýšili krátce před koncem druhého poločasu. V 87. minutě přesně zacílil Alexander-Arnold.

Podle předzápasových průzkumů měl být jednoznačnou záležitostí i duel Chelsea a Evertonu. Hosté se však bránili zuby nehty a fotbaloví příznivci marně čekali na gól. Toho se dočkali až v 70. minutě. Střeleckou smůlu Blues protrhl Mount a poslal Chelsea do vedení. Těsný náskok však domácí neudrželi ani pět minut. Brzy po inkasované trefě Everton kontroval brankou Jarrada Branthawaiteho. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a Chelsea ztratila důležité body.