Fotbal

Fotbalová reprezentace mění logo, lev na erbu zůstává

Česká fotbalová reprezentace
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Český fotbal letos slaví 120 let a při této příležitosti se reprezentace odhodlala k modernizaci reprezentačního loga. Motiv lva zůstává, ale mění se tvar štítu a také samotný lev.

"Rebranding znamenal příležitost vytvořit kresbu lva novou a unikátní, která svým charakterem odpovídá době i specifikům fotbalového prostředí. Výsledkem je originální logo, které zapadá do konceptu grafické identity celého českého fotbalu představené dříve v tomto roce. Nový znak by měl podtrhnout hodnoty fotbalové reprezentace, jako jsou hrdost, týmovost, exkluzivita a ambice," uvedl pro reprezentační web autor nového loga Aleš Mička.

Samotní hráči jsou se změnou spokojení. "Mám z toho pozitivní dojem. Erb je hezčí a lev se mi zdá takový víc český a zároveň bojovnější," okomentoval změnu krajní obránce Vladimír Coufal. "Ta změna není přehnaná, líbí se mi to. Je fajn, že stejný znak budou používat reprezentace napříč českým fotbalem, třeba i včetně futsalistů, plážových fotbalistů nebo eRepre," chválil další z obránců Filip Novák.

"Líbí se mi, že podoba znaku vychází i z historie. Jsem trošku konzerva, takže nemám rád velké změny. A v tomto případě to revoluční proměna není. Každopádně logo teď na mě působí modernějším dojmem. Je dobře, že se to zase trošku osvěží," vyzdvihl výhody záložník David Pavelka. Logo bude reprezentace používat od příštího roku, od začátku Ligy národů. Barážové zápasy o mistrovství světa odehraje reprezentace ještě se současným logem.

Související obsah

​"Lev je jedním z hlavních symbolů české fotbalové reprezentace. Vždyť odnepaměti se říká se lvíčkem na prsou. A třeba reprezentaci do jednadvaceti let se přezdívá lvíčata. Ryze originální kresba lva každopádně reprezentuje celou zemi –⁠ tedy Čechy, Moravu i Slezsko. Reprezentace navíc vždy bude mít na svých dresech i další identifikační prvky jako například vlajku nebo název země," odpověděla reprezentace na možnou otázku Moravanů a Slezanů, proč nejsou v novém logu zahrnuté taky symboly Moravy a Slezska.

Příští rok ještě proběhne kompletní změna vizuální identity české reprezentace.

Reprezentační kanonýr Patrik Schick má formu jako hrom, naposledy dal dva góly Hoffenheimu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události