Atalanta padla po šesti zápasech. Katem se stalo římské AS

Fotbalisté Atalanty měli za sebou šestizápasovou vítěznou sérii, díky které se dostali na třetí místo v Serii A. Ta je nyní u konce. Na domácím hřišti padli s AS Řím 1:4. Bologna v dalším zápase doma podlehla Juventusu 0:2.

Římané se dostali do vedení už ve druhé minutě, když se se štěstím prosadil Tammy Abraham. Po necelé půlhodině už to bylo 2:0. Nicolo Zaniolo si pěkně narazil s Veretoutem a pohlednou akci následně zakončil střelou na bližší tyč prvně jmenovaný.

Atalanta se v první nastavené minutě dočkala snížení. Muriel pálil z hranice vápna a jeho pokus si nešťastně do vlastní branky srazil Bryan Cristante. Domácí následně srovnali, ale gól Zapaty nebyl uznán po zásahu VARu. Udeřili tak opět hosté. Na přímý kop si naskočil Chris Smalling a hlavou vrátil AS dvoubrankové vedení.

​Definitivní podobu výsledku dal Tammy Abraham, ke kterému se odrazil míč a ten ho následně poslal z jedničky na zadní tyč. AS Řím tak přerušilo šestizápasovou vítěznou sérii Atalanty, když zvítězil 4:1.

Tři body slaví taky Juventus, který hrál na hřišti Bologni. Nejprve se trefil už v šesté minutě Álvaro Morata, který si naběhl před domácího gólmana a z jedničky poslal míč za Skorupskiho. Druhý gól padl v 69. minutě, když se nádhernou ranou prosadil Juan Cuadrado. Juventus tak zvítězil 2:0 a v neúplné tabulce je šestý.

Sobotní výsledky Serie A:

Atalanta – AS Řím 1:4 (1:2)
Branky: 45+1. Cristante (vla.) – 2. T. Abraham, 27. Zaniolo, 72. Smalling, 82. T. Abraham.

Bologna – Juventus 0:2 (0:1)
Branky: 6. Morata, 69. J. Cuadrado.

Cagliari – Udinese (20:45)