Arsenal vyhrál potřetí v řadě. V Leedsu nastřílel čtyři branky

Gabriel Martinelli v dresu Arsenalu Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu stále pokračují ve zlepšených výkonech a berou v Premier League třetí vítězství v řadě. Tentokrát to odnesl Leeds. Londýnský celek na jeho hřišti zvítězil 4:1.

První gól padl už v 16. minutě. Domácí obrana udělala dvě velké chyby a toho už hosté využili. K míči se dostal Gabriel Martinelli a napálil míč do sítě. Gunners dokázali navýšit vedení ve 28. minutě a opět to byl Gabriel Martinelli. Ten pláchl obraně Leedsu a v závěru přehodil Mesliera. Navíc to byl gól s pořadovým číslem 7 000 v historii Arsenalu.

A do poločasu už to bylo o tři branky. Z pravé strany si seběhl Bukayo Saka a díky teči propálil domácího brankáře. Leeds snížil na 1:3 zásluhou Raphinhy, který proměnil pokutový kop.

​Definitivní podobu výsledku dal Emile Smith-Rowe, jenž si zkušeně seběhl mezi děravou domácí obranu a pohodlně zakončil. Arsenal tak zvítězil 4:1 a v Premier League mu patří čtvrtá příčka.

Zbylých pět zápasů sobotního programu bylo odloženo.

Sobotní výsledky Premier League:

Leeds –⁠ Arsenal 1:4 (0:3)
Branky: 5. Raphinha (pen.) – 16. Martinelli, 28. Martinelli, 42. Saka, 84. Smith-Rowe.