Barcelona konečně zabrala. Ve šlágru kola porazila Sevilla Atlético Madrid

Barcelona po dvouzápasové odmlce v La Lize konečně zabrala. Na domácím hřišti přivítala Elche, se kterým se hodně natrápila, ale nakonec slaví tři body, když rozhodla v posledních pěti minutách a raduje se po výsledku 3:2. Ve šlágru kola porazila Sevilla madridské Atlético 2:1.

Katalánští se dostali do vedení v 16. minutě. Na centr z rohového kopu si naskočil Ferran Jutlga Blanc a hlavou ho dostal do sítě. O tři minuty později bylo na Camp Nou ještě veseleji. Gavi předvedl povedenou individuální akci, kterou zakončil přesnou střelou k levé tyči.

Ve druhé půli ale outsider srovnal krok. Nejprve snížil pěknou ranou Tete Morente a o minutu později se hlavou prosadil Pere Milla. Mezitím měly oba celky šanci ke skórování, ale rozhodnutí přišlo pět minut před koncem. Ofsajdové postavení si jen tak tak pohlídal Gavi, který následně poslal míč pod sebe na Nica Gonzáleze a ten zamířil do šibenice.

​Barcelona tak po dvou zápasech konečně bodovala naplno a Elche porazila 3:2. Šlágr mezi Sevillou a Atléticem Madrid zvládl lépe domácí celek. Ten se dostal do vedení zásluhou Ivana Rakitiče, který vyslal nádhernou pumelici. Ve 33. minutě ale přišlo vyrovnání. Na rohový kop si nejvýše naskočil Felipe a hlavou srovnal.

Oba týmy si vypracovaly ještě několik příležitostí, ale rozhodnutí přišlo dvě minuty před koncem. Delaney poslal hlavičkou míč do břevna, od něj se odrazil na nohu Lucase Ocampose, jenž ho poslal do sítě. V závěru ještě Félix vyslal technickou střelu, která ale skončila pouze na horní tyči. Sevilla tak zvítězila 2:1.

Na sestřih utkání se můžete podívat zde:

​V dalším utkání uspěl Villarreal na hřišti Realu Sociedad v poměru 3:1. V prvním zápase Vallecano zdolalo Alavés 2:0.