Kubalík šestým gólem v sezóně zařídil prodloužení, Martin Nečas nedohrál

I NHL pociťuje dopad horšící se koronavirové situace a v noci se tak odehrála jen polovina z původně deseti plánovaných zápasů. Z Čechů na led vyjel Martin Nečas, jehož Carolina rozstřílela LA Kings 5:1, a Dominik Kubalík, který s gólem na kontě sledoval porážku svého Chicaga v prodloužení.

Chicago se hned v úvodu dostalo pod tlak. Brett Connoly za sražení inkasoval pět plus do konce utkání a Dallas v početní výhodě dvakrát skóroval – dvakrát se trefil Pavelski. Blackhawks tak museli dohánět soupeřův náskok a postupně se jim to podařilo.

Šanci na vítězství Chicagu vrátil Dominik Kubalík, který v 52. minutě před gólmanem tečoval Hagelovu prudkou střelu a umístil ji za záda Oettingera. Poslal tak utkání do prodloužení za stavu 3:3, tam si ale Dallas vzal vítězství zpět, a to díky proměněné přesilovce. Rozhodl Švéd John Klingberg.

Martin Nečas v utkání Caroliny s Los Angeles odehrál jen něco málo přes tři minuty. V první třetině si poranil koleno a zápas nedohrál. I bez něj ale jeho spoluhráči zvládli přestřílet soupeře a od 37. vteřiny zápasu vedli. Kanonáda nakonec skončila 5:1 a Hurricanes obhájili první místo tabulky Východní konference.