Hokej

Reichel si odbyl premiéru v NHL. Sen se stal skutečností, řekl syn slavného otce

Reichel si odbyl premiéru v NHL. Sen se stal skutečností, řekl syn slavného otce
Hokejista Kristian Reichel v dresu Winnipegu. Zdroj: Profimedia.cz

Jeho velký sen se proměnil ve skutečnost. Třiadvacetiletý útočník Kristian Reichel poprvé zažil atmosféru ostrého zápasu NHL. Winnipeg ho v neděli povolal z farmy v Manitobě a brzy poté se český forvard dočkal premiérového startu. Naskočil totiž do bitvy proti St. Louis Blues, v níž odehrál necelých pět minut. Jeho Jets navíc vyhráli, a tak měl syn slavného otce Roberta spoustu důvodů k radosti.

"Myslím, že každé dítě sní o tom, že si jednou zahraje NHL. Ten sen se pro mě dnes stal skutečností," uvedl šťastný Kristian Reichel, který v noci na pondělí naskočil do svého premiérového zápasu v NHL.

Společně s otcem Robertem se tak stali třetí českou dvojicí otec/syn, jež nastoupila v nejlepší hokejové soutěži světa. Před nimi se to povedlo Jiřímu Šlégrovi s Jiřím Bublou a Františkovi a Davidovi Musilovým. Třiadvacetiletý forvard navíc rozšířil řady litvínovských odchovanců, kteří kdy nastoupili v NHL. Nyní jich je čtyřiadvacet.

Související obsah

​Velký okamžik přitom přišel jako blesk z čistého nebe. Winnipegu se totiž zranil Blake Wheeler, a tak Jets sáhli po dvou hráčích z farmy v Manitobě. U prvního týmu se tak hned hlásil nejel český útočník, ale rovněž C. J. Suess. I to s sebou ale neslo problémy.

"Na farmě jsme měli problémy s covidem-19 a museli mě testovat dvakrát negativně, abych vůbec mohl dostal povolání z AHL. Bylo to složitější a pro mě i trochu nervózní. Volal mi to hlavní trenér z farmy, že zítra mám být na stadionu v tolik a v tolik. Dopadlo to, jak mělo. To, že nastoupím, jsem se dozvěděl až dvě hodiny před zápasem," přiznal Reichel určité komplikace pro web Litvínova.

Nakonec přece jen nastoupil a strávil na ledě necelých pět minut. Po zápase si svůj debut pochvaloval. "Úsilí, které jsem vynaložil do toho okamžiku, se splnilo. Ta práce, kterou jsem do toho investoval, se vyplatila. Je to neskutečný zážitek," řekl v pozápasovém rozhovoru na stránkách Jets.

Zároveň ale prozradil, že na chvíli ho ovládla nervozita. "Před prvním střídáním a během něj samozřejmě nervozita byla, ale pak během zápasu se to zlepšilo a bylo to víc v pohodě. Užíval jsem si to, ze začátku jsem nervózní byl, ale pak to opadlo a bylo to dobré."

S Winnipegem navíc mohl při premiéře oslavit vítězství. "Utkání to bylo skvělé. Zážitek neskutečný, plná hala a vítězství k tomu. Zápas jako takový byl úplně něco jiného než farma. Je to tak o čtyři levely jinde, rychlejší a prostě je to nejlepší liga na světě. Vždycky, když jsme šli na led, tak jsme se snažili odvést maximum pro tým a myslím si, že se nám to podařilo. Za mě super," uzavřel.

Co prohlásil hokejista Tomáš Hertl ke covidové situaci v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události