Krejčíková ovládla Zlatého kanára, nejlepším tenistou je talentovaný mladík

Vyhlášení Zlatého kanára pro nejlepší české tenisty a tenistky nepřineslo výrazné překvapení. Celkovou vítězkou ankety se stala grandslamová šampionka a olympijská vítězka Barbora Krejčíková. Mezi muži pak kraloval teprve dvacetiletý Jiří Lehečka, který si v žebříčku polepšil o více než dvě stě míst.

Barbora Krejčíková ovládla hned čtyři kategorie, které se v úterý večer vyhlašovaly. Ovládla kategorie Zlatý kanár 2021, Nejlepší česká tenistka, Postup na žebříčku WTA a společně s Kateřinou Siniakovou se staly nejlepšími deblistkami. Vysloužila si to svými výkony ne French Open, který vyhrála v singlu a deblu. Velké úspěchy zaznamenala také na olympijských hrách a Turnaji mistryň, když společně se svou parťačkou Kateřinou Siniakovou vyhrála turnaj ve čtyřhře.

Nejlepším český hráčem, který zároveň zaznamenal mezi tenisty největší posun žebříčkem, je teprve dvacetiletý Jiří Lehečka. Mladý tenista zahájil letošní rok na 354. pozici a na jeho konci je už 141. hráčem světa. Lehečka v letošní sezoně vyhrál čtyři turnaje nižší kategorie, a také Českou republiku reprezentoval v Davis Cupu, kdy odehrál dramatický zápas s Cameronem Norriem, kterému patří dvanácté místo na světě. Podlehl mu až ve třetím setu.