Motorsport

Pro Schumachera je to další krok, šanci musí využít, myslí si Enge

Pro Schumachera je to další krok, šanci musí využít, myslí si Enge
Zdroj: profimedia.cz

Mick Schumacher, syn slavného Michaela, se stal součástí Ferrari, tedy týmu, kde jeho otec válel v dobách své největší slávy. U slavné italské stáje bude mít roli třetího jezdce a na šanci si bude muset počkat. Jak vidí jeho šance jediný český závodník ve formuli 1 Tomáš Enge?

"Je to pro něj další krok, aby šel do většího týmu. Za letošní výsledky si to určitě zaslouží. Haas měl absolutně nekonkurenceschopné auto, ale on podával dobré výkony. Myslím, že jakmile přičichne k týmu Ferrari, tak se tam brzy dostane," přidává svůj pohled Enge exkluzivně pro TN.cz.

Přesto si myslí, že ještě potřebuje nějaký čas a nasbírat zkušenosti. "On potřebuje ještě nějakou sezonu odjezdit. Nováčci potřebují čas najezdit si okruhy. A tím, že se v průběhu sezony netestuje, tak potřebují víc času," říká 45letý závodník.

Související obsah

"Může se zdát, že to je i marketingový tah. Nováčci ale potřebují podporu velkých týmů, aby se jejich výkonnost lepšila. A aby jednoho dne mohli usednout do Red Bullu, Mercedesu, Alpine nebo právě Ferrari," doplnil liberecký rodák. "Jezdec se může zranit, může těsně před závodem onemocnět. V tu chvíli on šanci dostane okamžitě a může ji využít," dodal.

Enge měl v plánu, že se představí na slavné Rallye Dakar, ale nakonec to padlo. "Dakar pro mě nepřipadá v úvahu, protože jsme nesehnali finance. Ale určitě bych se do něj rád vrátil," prozradil. Už se ale těší na vánoční svátky, které stráví v rodinném kruhu.

Michael Schumacher je stále v kómatu. Jeho žena promluvila o tom, co předcházelo nešťastné události:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události