Nymburk se zázraku nedočkal. S Galatasarayem padl a v Lize mistrů končí

Nymburk se postavil v posledním utkání Ligy mistrů tureckému Galatasarayi a musel bezpodmínečně zvítězit. Po špatném startu se český mistr dostal do vedení, ale to neudržel a poté pouze dotahoval. Po prohře o šest bodů tak tým Aleksandera Sekuliče končí v Lize mistrů již v základní skupině.

Turecký celek začal parádně a brzy se dostal do sedmibodového vedení. Náskok si držel celou první čtvrtinu, kterou nakonec vyhrál o čtyři body. Na začátku té druhé se ale začalo dařit domácí celku, který začal bavit naplněnou Královku.

Díky povedeným trojkám a dobré obraně český mistr utekl o šest bodů a měl parádně nakročeno k obratu. Do konce první poloviny duelu ale hosté otočili a do kabin se šlo s jednobrankovým rozdílem pro Galatasaray. Trápil se především domácí Harding, kterému nepadaly trojky.

Možná klíčový start do druhého poločasu Nymburk nevyšel a čtvrtý celek turecké Süperlig šel už do devítibodového vedení. Domácí se ale sebrali a velice brzy se dostali na dostřel, po trojce s faulem od Vojtěcha Hrubana to bylo již 61:62. Do konce čtvrtiny se ale opět hosté dostali do tempa a vedli o jedenáct bodů.

​Poslední čtvrtina byla tak pro českého mistra velice těžká a Galatasaray ukázal svou kvalitu a zkušenost. Domácí se sice dostali na startu čtvrtiny na rozdíl šesti bodů, ale po timeoutu Nymburk přestal dávat koše, na rozdíl od tureckého celku.

Český celek se sice v závěru dostal na dosah šesti bodů, ale k otočení zápasu nakonec nedošlo. Nymburk se tak po domácí prohře s Galatasarayem loučí s Ligou mistrů již v základní skupině, českého mistra musí mrzet především poslední venkovní prohra v Bosně.

ERA Basketball Nymburk – Galatasaray Nef 86:92 (22:26, 45:46, 64:75)