Inter Milán nadále vévodí Serii A. Zvítězil posedmé v řadě

Inter Milán potvrdil výbornou formu a v Serii A už si připsal sedmou výhru v řadě. Tentokrát to odneslo turínské FC, které s lídrem soutěže prohrálo 0:1. Uspělo také Lazio, které vyhrálo na hřišti Benátek 3:1.

Zápas Interu a Turínu FC nabízel už od začátku parádní podívanou a k vidění byla velká spousta šancí. Jenže střely buď mířily těsně mimo, nebo je zlikvidovali skvělí gólmani. Přesto se skóre pohnulo, konkrétně po půl hodině hry. Do zakončení se dostal Denzel Dumfries a trefil se přesně k tyči.

I po změně stran se hrál nadále ofenzivní fotbal, ale oba brankáři předváděli parádní zákroky. Definitivní tečku výsledku mohl dát těsně před koncem Sánchez, ale orazítkoval pouze tyč. Inter tak zvítězil 1:0 a nadále se drží na čele Serie A. Za hosty strávil celý zápas pouze na lavičce David Zima.

​Tři body bere také Lazio, které zavítalo na hřiště Benátek. Do vedení poslal hosty už ve třetí minutě Pedro, ale ještě do poločasu dokázal srovnat Forte. Rozhodnutí přišlo až ve druhé půli, kdy se trefil Acerbi a v nastavení Luis Alberto. Body naopak ztratilo římské AS, které pouze remizovalo se Sampdorií 1:1.

Gólová přestřelka se strhla v zápase Empoli a AC Milán. Hostující celek dokázal zvítězit 4:2 a drží se o čtyři body za Interem. Milánští navíc využili zaváhání Neapole, která překvapivě padla na vlastním stadionu prohrála se Spezií 0:1.

Středeční výsledky Serie A:

Sassuolo – Bologna 0:3 (0:2)
Branky: 36. Orsolini, 44. Hickey, 90+4. Santander.

Venezia – Lazio 1:3 (1:1)
Branky: 31. Forte – 3. Pedro, 49. Acerbi, 90+5. Luis Alberto.

Empoli – AC Milán 2:4 (1:2)
Branky: 19. N. Bajrami, 85. Pinamonti (pen.) – 13. Kessié, 42. Kessié, 64. Florenzi, 70. Hernández.

Neapol - Spezia 0:1 (0:1)
Branka: 37. Juan Jesus (vla.).