Real po skvělém startu porazil Bilbao. Atlético pokračuje v krizi

Dva zápasy měla ve středu na programu španělská LaLiga. Real Madrid se vrátil na vítěznou vlnu, když po skvělém úvodu porazil Bilbao 2:1. Stejným výsledkem prohrálo Atlético Madrid na hřišti Granady a zapsalo už čtvrtou porážku v řadě.

Real měl parádní vstup do utkání. Už ve čtvrté minutě vyslal nádhernou technickou střelu z rohu vápna Karim Benzema a bylo to 1:0. Byla to jeho jubilejní 400. branka v profesionální kariéře. Navíc o tři minuty později to bylo o dvě branky. Hazard prostrčil míč na Benzemu a ten se tváří v tvář domácímu gólmanovi nemýlil.

Bilbao ale dokázalo v desáté minutě snížit a opět to byla parádní branka. Dělovku vypálil Ohian Sancet, míč se ještě odrazil od tyče a Courtois byl bez šance. V závěru měl dobrou příležitost Hazard, ale jeho přízemní střelu Agirrezabala vyrazil. Srovnat mohl čtyři minuty před koncem Nico Williams, kterého poslal do šance jeho bratr Iňaki, ale vylámal si zuby na skvělém Courtoisovi. Bílý balet tak vede španělskou ligu o osm minut před Sevillou.

​Trápí se nadále Atlético Madrid, které padlo už počtvrté v řadě. Tentokrát překvapivě nestačilo na Granadu, se kterou prohrálo 1:2. Rojiblancos tak jsou stále až na pátém místě LaLigy.