Šlágr kola ozdobilo 13 gólů. Třinec na Spartě urval tři body

Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

V rámci 34. kola Tipsport extraligy bylo ve čtvrtek na programu pět duelů. Jasným tahákem byl souboj mezi Spartou a Třincem, který ozdobilo 13 branek. Osm z nich padlo do sítě Pražanů a Oceláři tak vedou tabulku o devět bodů.

Parádní podívanou nabídl šlágr kola mezi Spartou a Třincem. V zápase padlo celkem 13 branek! Skóre otevřel na začátku šesté minuty Patrik Hrehorčák, na což zareagoval Vladimír Sobotka ale Třinečtí dokázali odskočit na 4:1. Jenže Pražané se nevzdali a do konce druhé třetiny srovnali krok. Tvrdý zásah ale přišel jedenáct sekund před druhou sirénou, kdy se po návratu z trestné lavice trefil Daniel Kurovský.

V závěrečné dvacetiminutovce padli další čtyři branky, z toho tři do sítě Sparty a Třinec zapsal tři body po výhře 8:5. Na druhý Mountfield má aktuálně náskok devíti bodů.

​Charitativní zápas mezi českobudějovickým Motorem a Olomoucí patřil hostům. Už po 41 sekundách otevřel skóre David Krejčí. V hostující brance se navíc po 112 dnech a hrůzostrašném zranění objevil v brance Branislav Konrád. Ten inkasoval ve 27. minutě. Přesilovou hru využil Jindřich Abdul. Hanáci se prosadili ještě dvakrát a slaví vítězství 3:1.

Tři body vybojoval také Liberec. Ten si s Kladnem vypracoval vedení 3:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Středočeši ovšem dokázali zápas pořádně zdramatizovat. Dotáhli se na rozdíl jediné branky a v závěru ještě domácí celek zatlačili. Nakonec ale padli 2:3 a byla to jejich šestá porážka v řadě. Na poslední Zlín má tak náskok už pouhých tří bodů.

Ten hrál ve Vítkovicích a překvapivě zvítězil 2:1 v prodloužení. Stejným výsledkem skončil také duel mezi Plzní a Mladou Boleslaví, kde se radovali domácí.

Čtvrteční výsledky Tipsport extraligy:

České Budějovice – Olomouc 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Abdul (Štencel, Z. Doležal) – 1. David Krejčí (V. Tomeček), 28. Kusko (J. Knotek), 60. J. Káňa (Klimek).

Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 pr. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. F. Suchý (Kodýtek, Schleiss), 64. Budík (Mertl) – 12. Kantner (P. Kousal).

Vítkovice – Zlín 1:2 pr. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:  55. J. Hruška (Marosz) – 29. Kubiš (Mallet, Ferenc), 65. Gazda (Mamčics).

Liberec – Kladno 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Gríger, Birner), 23. Birner (M. Rosandić, Klepiš), 24. Klapka (P. Jelínek) – 41. Kehar (Plekanec, Melka), 59. K. Wood (Dotchin).

Sparta Praha – Třinec 5:8 (1:2, 3:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Sobotka (Chlapík, Tomáš Dvořák), 27. M. Řepík (R. Horák, Sobotka), 30. Chlapík (D. Voženílek, A. Polášek), 35. Sobotka (M. Řepík, R. Horák), 55. M. Řepík (R. Horák, Chlapík) – 6. Hrehorčák, 18. A. Nestrašil (M. Adámek), 25. Marinčin (M. Doudera, O. Kovařčík), 26. P. Vrána (M. Doudera, Chmielewski), 40. Kurovský (Marinčin), 45. Marcinko (Hrňa), 50. Martin Růžička (Chmielewski), 60. Jaroměřský.