Fotbal

Dobrá zpráva: Legendární Pelé byl propuštěn z nemocnice

Dobrá zpráva: Legendární Pelé byl propuštěn z nemocnice
Fotbalová legenda Pelé Zdroj: Profimedia

Dobrých zpráv není nikdy dost. Jedna z nich přišla ze Sao Paula. Bývalý fotbalista Pelé byl po dvou týdnech propuštěn z místní nemocnice.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie byl v nemocnici Alberta Einsteina hospitalizován 8. prosince. Už je ale doma. "Edson Arantes do Nascimento byl propuštěn. Pacient zůstává ve stabilizovaném stavu a bude pokračovat v léčbě nádoru tlustého střeva, jenž byl objeven v září," stojí v prohlášení nemocnice, kde se 81letý fotbalista podroboval chemoterapii.

Pelému byl nalezen nádor tlustého střeva při běžné prohlídce. A 4. září byl operován. Poté sice několik dní ležel na jednotce intenzivní péče, ale po měsíci byl propuštěn. Tehdy dokonce žertoval, že by mohl klidně opět vyběhnout na hřiště a odehrát celých devadesát minut.

Související obsah

​Pelé se po operaci zotavoval na rotopedu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.