Hokej

Sparta si Spengler Cup nezahraje, Švýcaři turnaj zrušili

Hokejisté Sparty se těšili na účast na prestižním Spenglerově poháru, jenže celá akce nakonec vůbec neproběhne. Švýcaři turnaj na poslední chvíli zrušili. Důvodem je stejně jako loni koronavirus.

Spartě se letos v extralize nedaří zdaleka podle představ. Ofenzivu nemá nikdo lepší, ale v počtu obdržených branek je na tom hůře pouze Kladno, takže Pražanům po 32 odehraných zápasech patří osmé místo. Sparťani si proto chtěli vylepšit náladu na Spengler Cupu, jenže tak se nestane, jelikož turnaj byl zrušen.

Důvodem bylo 17 hráčů domácího Davosu nakažených koronavirem. Ke zrušení nejstaršího hokejového turnaje světa došlo pouhý den před zahájením. Sparta se měla ve skupině utkat právě s domácím Davosem a výběrem hráčů z týmů kantonu Bern.

Bernský výběr a Slovan Bratislava měly zaskočit týmy Kanady a švýcarských Ambri-Piotta, které se z turnaje odhlásily již dříve, rovněž kvůli koronaviru. Dalšími týmy, které si měly zahrát letošní ročník Spengler Cupu byl finský celek KalPa a švédská Frölunda.

Související obsah

​Sparta si Spenglerův pohár zahrála naposledy v roce 2010. V minulosti již turnaj dvakrát vyhrála - v letech 1962 a 1963. V roce 2004 pak odešla z finále jako poražená, když podlehla domácímu Davosu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události