Premier League baví! V 6 zápasech padlo 28 gólů. Lukaku se vrátil ve velkém stylu

Romelu Lukaku Zdroj: Profimedia

Anglická Premier League si pro fanoušky fotbalu schovala ten nejlepší dárek. V šesti zápasech hraných na Boxing day padlo neuvěřitelných 28 branek. Nejvíce z nich bylo k vidění v zápase Manchesteru City proti Leicesteru, kdy domácí vyhráli 6:3. Zastřílel si také Arsenal proti poslednímu Norwichi, zatímco jeho městský konkurent West Ham opět prohrál. Chelsea sice proti Aston Ville prohrávala, ale dokázala skóre otočit.

Manchester City má v posledních týdnech masivní formu. Nejdříve rozstřílel Leeds na svém hřišti 7:0 a o pár dní později vyhrál jasně 4:0 v Newcastlu. Ve velkém stylu vstoupil i do zápasu proti Leicesteru, když už ve 14. minutě vedl 2:0. Nejdříve se střelou z otočky prosadil De Bruyne a následně Tielemans ve vápně fauloval Laporteho a nařízenou penaltu proměnil Mahréz.

V 18. minutě mohli hosté snížit, když se k přímému volnému kopu postavil Madison, ale jeho povedenou dělovku vytáhl Ederson na břevno. A tak opět udeřilo na druhé straně, když uplynuly pouhé tři minuty. Cancelovu střelu Schmeichel pouze vyrazil a Gundogan neměl problém míč dorazit do odkryté branky.

Kanonáda ale nebrala konce. Tielemans opět fauloval ve vápně, tentokrát jeho obětí byl Sterling, a sudí znovu ukázal na penaltový puntík. Ke standardní situaci se postavil sám faulovaný a přidal čtvrtý gól svého týmu. To se psala teprve 25. minuta utkání.

Do druhého poločasu už hosté vstoupili podstatně lépe. Madison utekl obráncům, narazil si s Iheanachem a přesnou střelou k tyči překonal Edersona. O další čtyři minuty později to už bylo jen o dvě branky a opět u toho byla dvojice Madison - Iheanacho. Druhý jmenovaný pak krásnou průnikovkou uvolnil Lookmana, který překonal brankáře domácích podruhé.

A to nebylo ze strany Lišek zdaleka všechno! Uplynulo pouhých dvacet minut druhé půle a snížily na rozdíl jediného gólu. Po dvou asistencích se tentokrát Iheanacho prosadil gólově, když dorazil Madisonovu střelu, která zamířila do břevna.

Leicester tak vycítil nečekanou naději na bodový zisk, ale ta zase vzala velmi rychle za své. Na rohový kop v podání Mahréze si naskočil Laporte a hlavou vrátil domácím dvougólové vedení. Tato branka dodala Citizens ztracený klid na kopačky, a tak si zbytek utkání už v klidu pohlídali. Navíc se v samém závěru prosadil hlavou ve vápně Ruben Días a míč do sítě doklepl Sterling, který upravil na konečných 6:3. Svěřenci trenéra Guardioly si tak upevnili první místo v tabulce.

Arsenal nasázel Norwichi bůra

Arsenal byl v utkání proti poslednímu Norwichi jasným favoritem a nic jiného než tři body pro svěřence Mikela Artety nepřipadalo v úvahu. Úspěšně za nimi vykročili už v šesté minutě zápasu. Odegaard našel ve vápně Saku, který měl nečekaně hodně prostoru a ukrytou střelou za obráncem skóroval ke vzdálenější tyči.

Blízko druhému gólu byl ve 27. minutě Lacazette, ale jeho hlavička z malého vápna zamířila těsně vedle. O deset minut později pak tvrdě vystřelil Martinelli, ale trefil jen prostředek branky soupeře. Zvýšení skóre se ale hosté nakonec dočkali ještě před přestávkou. Odegaard parádní přihrávkou vysunul Tierneyho, který pronikl do vápna a střelou a míč s odrazem o tyč poslal do sítě.

Gólová hitparáda v podání Arsenalu pokračovala i po přestávce. V 67. minutě se ke střele za hranicí vápna dostal Bukayo Saka a parádní ranou poslal hosty do tříbrankového vedení. V poslední desetiminutovce pak Kanonýři přidali ještě dva přesné zásahy. Lacazette byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu sám proměnil. V nastavení pak na konečných 5:0 upravil střídající Emile Smith-Rowe.

Bída West Hamu pokračuje

West Ham nezažívá dobré období. Z posledních sedmi utkání vyhrál jediné, a tak se potřeboval v utkání proti Southamptonu konečně chytit. Utkání ale pro ně začalo nejhůře, jak mohlo. Už v osmé minutě se ke střele z velkého vápna dostal Elyounoussy a po jeho přesné ráně k tyči se Fabianski natahoval marně.

Vyrovnat se Kladivářům povedlo na začátku druhého poločasu a nebyl to nikdo jiný než kanonýr Antonio, který se vrátil po koronavirové izolaci a na trávníku byl pouhé čtyři minuty. Po přihrávce Dawsona doklepl míč do sítě.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouhých deset minut. Hostující Broja upadl ve vápně po souboji s Dawsonem a rozhodčí nařídil pro Southampton pokutový kop. K něm se postavil Ward-Prowse a suverénně proměnil. O tři minuty později ale bylo opět srovnáno, když si Benrahma nikým nehlídaný naběhl na přihrávku Bowena a překonal bezmocného Forstera.

The Saints si ale vedení vzali opět zpátky v 70. minutě. Po standardní situaci se k hlavičce dostal Jan Bednarek a bylo to 3:2 pro hosty. Ti si ve zbytku utkání toto skóre už pohlídali a z Londýna si překvapivě odváží všechny tři body.

West Ham před Vánoci padl i ve čtvrtfinále Carabao Cupu:

Pohodová výhra Tottenhamu

Crystal Palace se museli v utkání obejít bez svého trenéra Patricka Vieiry, který musel zamířit do karantény po pozitivním testu na covid-19. V utkání hraném na podzim sice svého soupeře přehráli jasně 3:0, ale tentokrá Spurs od začátku na hřišti dominovali.

Nejdříve se svěřenci trenéra Contého pouze zastřelovali, když Skipp a Moura pálili těsně vedle, ale po půlhodině hry už měli fanoušci důvod k radosti, když Harry Kane skóroval po přihrávce od Lucase Moury.

Naděje na bodový zisk se pro Crystal Palace ještě více zmenšily o dvě minuty později, když se po centru Emerson hlavičkou gólově prosadil Moura. Aby těch sportovních tragédií nebylo pro hosty málo, tak za další tři minuty viděl druhou žlutou kartu v zápase Zaha a svůj tým tak poslal do deseti.

Domácí tak už měli zbytek zápasu plně pod kontrolou. Ve druhém poločase navíc dokázali přidat ještě jednu branku, když si Son naběhl na přihrávku z pravé strany a tečoval míč za bezmocného Butlanda. Situace sice byla hraniční, co se týče ofsajdu, ale nakonec proběhlo vše v pořádku. Tottenham se tak díky výhře dostal už na páté místo tabulky.