Další sporty

Obrovská smůla. Rozjetý Veselý si kvůli zranění dlouho nezahraje

Obrovská smůla. Rozjetý Veselý si kvůli zranění dlouho nezahraje
Jan Veselý v utkání proti Realu Madrid | Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepších českých basketbalistů Jan Veselý si na šest týdnů nezahraje. Může za to zranění kotníku, které si přivodil v utkání Evropské ligy proti francouzskému Villeurbanne. Jeho Fenerbahce Istanbul v utkání navíc přišlo také o Nanda de Cola, který bude chybět ještě déle.

Jan Veselý má v této sezoně fantastickou formu. V 17 zápasech Euroligy, do kterých nastoupil, nastřílel v průměru 13,4 bodu a připsal si 5,9 doskoku. Nikdo z týmu nemá lepší statistiky než on. Zranění klíčového hráče bude pro Fenerbahce velkou ztrátou. Nakonec se bez něj bude muset obejít 6 týdnů. Klub to oznámil na svém webu

Ještě větší vrásky má trenér Djordjevič kvůli zranění Nanda de Cola, jenž si v Lyonu zlomil zánártní kůstku, kvůli čemuž bude svému týmu chybět dokonce 8-10 týdnů. I on má velký podíl na dobrých výsledcích Fenerbahce, když v Eurolize v průměru nasázel 12 bodů na zápas. 

Fenerbahce zatím patří v této soutěži desátá příčka, když v 17 utkáních dokázalo vyhrát 7 zápasů. Utkání v Lyonu, kde se obě opory zranily, ale tureckému týmu nevyšlo, když prohrál těsně 82:84. Turecké lize ale kraluje suverénně, když ve čtrnácti zápasech pouze jednou poznal hořkost porážky. 

Související obsah

​Pokud rekonvalescence půjde, jak má, měl by Veselý stihnout kvalifikační zápasy české reprezentace proti Bulharsku, které se hrají 24. a 27. února. Je ovšem otázkou, jestli jej turecký klub na sraz pustí. 

Stephen Curry se stal nejlepším střelcem trojek v NBA

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události