Další sporty

NBA plánuje velkou novinku, základní část by mohl provázet speciální turnaj

NBA plánuje velkou novinku, základní část by mohl provázet speciální turnaj
New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo v NBA Detroit Pistons. Zdroj: Profimedia.cz

Basketbalová NBA plánuje velkou novinku. Základní část soutěže by mohl už od příští sezony obohatit turnaj, který by vznikl podle inspirace evropských pohárů na starém kontinentu. Vedení ligy o nápadu prý intenzivně vyjednává s hráčskou unií.

To tu ještě nebylo. Basketbalová NBA plánuje velké věci. Podle ESPN by už v příští sezoně mohl základní část soutěže provázet turnaj, který by byl inspirovaný evropskými poháry ve fotbale. Odehrál by se během prosince a na finále by došlo ještě před Vánocemi. 

Skupinovou fázi by si zahrály všechny celky, nejúspěšnější osmička by pak proklouzla do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále, semifinále a finále by se poté hrálo na jeden vítězný duel. Turnaj byl ale snížil počet utkání v základní části. Místo současných 82 utkání by jich bylo na programu jen 78. 

Související obsah

​Vedení ligy o nápadu intenzivně jedná a od novinky očekává zvýšený zájem fanoušků a větší náboj. Lákavá by měla být i finanční odměna. Každý hráč kádru vítěze by vyinkasoval až milion dolarů (přes 22 milionů korun). Hráčská unie NBPA by se měla věcí detailně zabývat v únoru během Utkání hvězd v Clevelandu. 

Tomáš Satoranský zapsal v zápase proti Oklahomě dva body. I on by si příští rok turnaj zahrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události