MMA

McGregor je Muhammad Ali UFC, říká dosud neporažená irská boxerka

McGregor je Muhammad Ali UFC, říká dosud neporažená irská boxerka
Irská šampionka Katie Taylorová Zdroj: Profimedia.cz

Pětatřicetiletá držitelka zlaté olympijské medaile v boxu a ve svém sportu dosud neporažená šampionka několika organizací Katie Taylorová promluvila o svém krajanovi Conoru McGregorovi. Mimo jiné řekla, že se mu nedostává respektu, který si zaslouží. Dokonce jej nazvala Muhammadem Alim UFC.

Conor McGregor aktuálně trénuje a snaží se doléčit ošklivě zlomenou nohu z utkání s Dustinem Poirierem, se kterým prohrál v červenci letošního roku. Neporažená irská boxerka Katie Taylorová v podcastu The MMA Hour promluvila o přátelství s legendou UFC.

"Je to absolutní světová superstar a fenomenální sportovec. MMA přerostl, je to pro mě Muhammed Ali UFC. V Irsku se mu ovšem nedostává patřičné slávy, kterou si zaslouží," pronesla pětatřicetiletá boxerka, která má profesionální statistiku na čísle 20-0. 

Reputace známého zápasníka je v jeho rodné zemi složitá. Čelil například obvinění ze sexuálního zneužití, v roce 2019 měl dokonce udeřit staršího muže v Dublinu za to, že odmítl pití. Nedávno se dostal do potyčky s italským dýdžejem Francescem Facchinettim. 

Související obsah

​McGregor je nicméně naprosto ikonou a stále má hromadu fanoušků. V roce 2021 se stal nejlépe placeným sportovcem podle deníku Forbes, žádnému zápasníkovi z MMA se to nikdy nepovedlo. "Měl pár kontroverzních situací mimo klec, které lidé moc neocenili," řekla Taylorová. 

"Ale dívám se na něj jako na fenomenálního sportovce a někoho, o kom si obecně myslím, že se stal větším než jeho sport," pokračovala Taylorová. "Téměř pokaždé, když bojuje, je to absolutně obrovská událost. Stále získává nejvyšší počet plateb za zhlédnutí a stále je nejlépe placeným sportovcem v UFC," zakončil irská boxerka.

Katie Taylorová je irská boxerka, která v kariéře nepoznala hořkost porážky. V Londýně dokonce vybojovala zlatou olympijskou medaili, aktuálně drží tituly organizací WBA, WBC, IBF a WBO v lehké váze.

McGregor má talent na hodně věcí, ale nadhazování k nim nepatří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události