Fotbal

Bayern Mnichov je vyšetřován, několik členů vedení je obviněno ze zpronevěry

Bayern Mnichov je vyšetřován, několik členů vedení je obviněno ze zpronevěry
Bývalý fotbalový brankář Oliver Kahn Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Bayern Mnichov se dost možná nachází na začátku nepříjemné kauzy. Několik členů představenstva německého mistra je totiž obviněno z toho, že porušovalo podmínky minimální mzdy v kampusu bavorského celku. Mezi obviněnými je například také legendární brankář Oliver Kahn.

Státní zastupitelství začalo vyšetřovat současné i minulé členy představenstva nejúspěšnějšího německého klubu historie. Objevují se jména jako Oliver Kahn, Hasan Salihamidžič či Karl-Heinze Rummenigge. Celou akci řeší mnichovský celní úřad. 

V kampusu slavného klubu mělo docházet ke zpronevěře, web Tagesschau přišel s informací, že se jedná o minimální mzdy, které se měly porušovat. Na konci ledna by mělo dojít k vyslýchání svědků, podle německých zákonů jde o trestný čin.

Související obsah

Bayern je druhým bavorským klubem, který má s tímto problémy, vyšetřuje se i financování v Augsburgu. V mládežnických zařízeních docházelo k neproplácení přesčasů, měla se také falšovat docházka. Informace se zjistily přímo od trenérů mládeže. 

Mnichovský celek se zatím k celé situaci nevyjádřil, ale v Německu je na vedoucí tým Bundesligy obrovský tlak. V prostorech mládeže údajně docházelo i k rasismu a šikaně, Bayern měl ale nabízet štědrá vyrovnání. 

V Bundeslize je Bayern první a soupeřům naděluje debakly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události