Další sporty

Vedení NBA mění covidová pravidla. Hráči se mohou vrátit už po šesti dnech

Vedení NBA mění covidová pravidla. Hráči se mohou vrátit už po šesti dnech
New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo v NBA Detroit Pistons. Zdroj: Profimedia.cz

V basketbalové NBA se odhodlali k zásadnímu kroku a změnili počet dní karantény pro očkované hráče a trenéry, kteří měli pozitivní test na Covid-19 a nevykazují žádné příznaky. Až doteď bylo nutné absolvovat desetidenní přestávku, ta se nově zkrátí na šest dní. Vedení zámořské soutěže tak zareagovalo na nové vědecké poznatky. Rozhodnutí schválila i hráčská asociace NBPA.

Vědecké poznatky ukázaly, že lidé nakažení Covidem-19 jsou infekční v prvních třech dnech po vypuknutí příznaků. Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí proto zkrátilo dobu karantény pro bezpříznakové pacienty a ti tak nově tráví v izolaci pouze pět dní místo původních deseti.

Související obsah

​Na nové okolnosti zareagovalo i vedení NBA, jež na základě zjištěných faktů zkrátilo dobu karantény pro očkované bezpříznakové hráče, kteří byli pozitivně testováni, na šest dní. Doposud byla doba izolace určena na deset dní. S novinkou souhlasila také hráčská asociace NBAPA.

NBA by to mohlo pomoct, bojuje totiž s nedostatkem basketbalistů. ESPN uvedla, že karanténu absolvovala už více než dvě stě hráčů. Nové covidové pravidlo by tak mělo soutěži pomoct.

Basketbalista Tomáš Satoranský zapsal v zápase proti Oklahomě dva body:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události