Češi v největší přestřelce sezóny: Šimek s Hertlem skórovali, Jeník se porval

Koronavirem zužovaná NHL je po Vánocích v plném proudu. Na led tentokrát vyjel obhájce titulu Tampa Bay Lightning, kterému Ondřej Palát v prodloužení vystřelil výhru nad Montrealem Canadiens. V zápase mezi San José Sharks a Arizonou Coyotes padlo nejvíce gólů letošní sezony. Ale ani čtrnáct branek, kdy dvě patřily Čechům Šimkovi s Hertlem, nestačilo a rozhodlo se až při nájezdech.

Loňský vítěz Stanleyova poháru přivítal Montreal. Hosté postupně otočili zápas a ve třetí třetině měli nakročeno k vítězství 4:3. 20 vteřin před koncem ale vrátil Tampě naději Perry a šlo se do prodloužení.

Po půl minutě hry hosté ztratili puk ve vlastním pásmu a trojice hokejistů Tampy zamířila před Montembeaulta. Hedman našel křižnou přihrávkou volného Ondřeje Paláta a ten se nemýlil. Tampa porazila Montreal 5:4.

Podívejte se, jaká chyba přecházela rozhodujícímu gólu Ondřeje Paláta:

A Češi úřadovali také v napínavém utkání San Jose Sharks s Arizonou Coyotes, které přineslo nejvíce gólů v jednom utkání letošní sezóny. Prvně se hned ve třetí minutě porval Jan Jeník, který na souboj vyzval krosčekujícího Gadjoviche. Ve druhé třetině poslal Žraloky do vedení tvrdou střelou od modré Radek Šimek. Pro českého obránce to byl první gól v letošní sezóně.

To Tomáš Hertl má letos střeleckou fazónu a proti Arizoně přidal už 15. gól. Na úvod třetí třetiny tvrdou střelou poslal puk za záda Wedgewooda a zvýšil vedení na 6:4. Jenže Arizona dokázala dotáhnout na rozdíl jednoho gólu a dramatický závěr dokonal Ladd, který v 59. minutě proměnil přesilovku.

Prodloužení gól nepřineslo a rozhodly až nájezdy, kde jasně dominovalo San José. Prvně už 30. nájezd v kariéře proměnil Couture a na svého spoluhráče navázal Tomáš Hertl. Na druhé straně Schmaltz ani Keller neproměnili, což znamenalo výhru Žraloků 8:7.

Před nájezdy v utkání padlo 14 branek a celkem bylo vysláno 73 střel – 27 na bránu Arizony, 46 na bránu San José.

Výsledky NHL:

Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 5:4 po prodl. (2:1, 1:1, 1:2, 1:0)
Branky:
12. B. Point (M. Joseph, Hedman), 15. B. Point (Killorn), 29. Colton (Stamkos, Perry), 60. Perry (B. Point, Stamkos), 61. Ondřej Palát (Hedman) – 11. Vejdemo (Pezzetta, C. Paquette), 23. Harvey-Pinard (Niku, Schueneman), 47. Clague (Caufield, Poehling), 54. D. Savard

LA Kings – Vegas Golden Knights 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
Branky:
11. A. Kempe (Doughty, Kopitar), 36. T. Moore (M. Roy), 46. Iafallo (Durzi, A. Kempe) – 10. R. Smith (Marchessault, Theodore), 11. Kolesar (B. Hutton, W. Carrier), 12. Marchessault (W. Karlsson), 22. Stephenson (N. Roy), 23. Janmark (Whitecloud, Stephenson), 42. Marchessault

San Jose Sharks – Arizona Coyotes 8:7 po nájezd. (2:2, 3:2, 2:3, 0:0,)
Branky:
3. Barabanov (Couture, T. Meier), 12. Bonino (Nieto, Cogliano), 26. Radek Šimek (Halbgewachs, M.-É. Vlasic), 26. Viel (Gadjovich, Pederson), 35. T. Meier (Barabanov, Couture), 42. Tomáš Hertl (Gregor), 53. Couture (Barabanov, E. Karlsson), rozh. náj. Hertl – 6. Crouse (Kessel), 18. J. Moser (Crouse), 28. Keller (Kessel, Johan Larsson), 40. J. Moser (Johan Larsson, L. Eriksson), 48. Crouse (Mayo, Kessel), 57. Gostisbehere (Kessel, Johan Larsson), 59. Ladd (Crouse, Gostisbehere)

Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets - odloženo

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.