Fotbal

Ve Spartě mě milovali, po přestupu do Slavie jsme neopustili dům, říká Stanciu

Ve Spartě mě milovali, po přestupu do Slavie jsme neopustili dům, říká Stanciu
Zdroj: profimedia.cz

Ohledně přestupu Nicolae Staciua do Slavie se toho napsalo a namluvila mnoho. Zatímco většina fanoušků Sparty jej za to nenávidí, mezi příznivci Slavie se velmi brzy stal oblíbencem. Sám fotbalista po dvou a půl letech promluvil o tomto transferu pro rumunská média. "Říkali jsme si, že když po návratu do Prahy půl roku neopustíme dům, nic špatného se nám nemůže stát. I teď, když vyjdu na ulici, se najdou lidé, kteří jsou na mě oškliví," řekl 28letý záložník.

Nicolae Stanciu přestoupil do české ligy na začátku roku 2018 za éry kontroverzního trenéra Andrea Stramaccioniho, který si jej vyhlédl jako vysněnou posilu a přestupní částka se vyšplhala ke skoro sta milionům korun. Po roce se ale cesty Sparty a Stanciua rozešly i přes to, že rumunský záložník slíbil spaťanským fanouškům, že neodejde, dokud v letenském klubu nevyhraje nějakou trofej. 

"Ve Spartě jsem se cítil velmi dobře, lidé mě tam milovali. Je zde mnoho věcí, které o mě a Spartě lidé nevědí. Mezi mnou a vedením klubu se staly věci, které mě donutily odejít. Neodešel jsem kvůli penězům, v Saudské Arábii jsem dostal pouze tři výplaty," vzpomíná fotbalista pro gsp.ro. 

V saudskoarabském celku ale odehrál pouze deset zápasů. "V Al Ahli jsem měl smlouvu na 3,5 roku, tak jsem tam mohl zůstat a pobírat peníze, ale neudělal jsem to. Chtěl jsem jsem se rychle vrátit do Evropy a požádal jsem Al Ahli, aby mě pustili," říká Stanciu, který se vrátil zpět do České republiky, nikoli do Sparty, ale konkurenční Slavie.

Související obsah

"Mluvil jsem se slávistickým trenérem a jejich prezidentem. Jsem šťastný, že se ten přestup povedl. Slávistický manažer mi řekl, že si byl jistý, že mě podepíše od chvíle, co jsem opustil Al Ahli," nelituje rumunský reprezentant.

Tímto přestupem ale ještě více rozezlil fanoušky Sparty, kteří to vnímali jako zradu. "Když jsem přestoupil do Slavie, neměl jsem žádné pochyby. Nepoužíval jsem žádné sociální sítě, ale moje žena se stala obětí výhružek. Mnoha výhružek. Říkali jsme si, že když po návratu do Prahy půl roku neopustíme dům, nic špatného se nám nemůže stát. I teď, když vyjdu na ulici, se najdou lidé, kteří jsou na mě oškliví."

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události