Manchester United o výhře rozhodl v první půli, trefil se i Ronaldo

Cristiano Ronaldo se raduje z gólu do sítě Burnley Zdroj: Profimedia

Manchester United si v domácím zápase proti Burnley připsal všechny tři body, když vyhrál 3:1. Svým osmým gólem v sezoně se na tom podílel i Cristiano Ronalde. Matěj Vydra se na hřiště dostal z lavičky náhradníků v 74. minutě.

Manchester United v minulém kole překvapivě ztratil body na hřišti Newcastlu, a tak potřeboval proti Burnley bodovat naplno. Už od začátku zápasu byl lepším týmem, když se do velké šance v šesté minutě dostal Cristiano Ronaldo, ale halfvolejem netrefil ve výhodné pozici branku.

O dvě minuty později se už ale domácí mohli radovat. Greenwood zpětnou přihrávkou našel na hranici velkého vápna Ronalda, který si míč sice špatně zpracoval, ale bylo to přímo ke kopačkám McTominayho, který střelou z první poslal míč přesně k tyči.

Zvýšit vedení na rozdíl dvou gólů mohli United ve 20. minutě, kdy Luke Shaw individuálně prošel od půlicí čáry až do vápna, kde vystřelil, ale nebezpečnou ranou trefil jen boční síť. Jeho spoluhráč Jadon Sancho už byl o sedm minut později úspěšnější. Z levé strany pronikl do pokutového území a přízemní střelou na zadní tyč překonal Hennesseyho.

​To ale nebylo od domácích v prvním poločase vše. McTominay dostal opět nabito na hranici velkého vápna a jeho tvrdou ránu brankář s potížemi vyrazil na tyč. Od ní se ale míč odrazil přímo na kopačky Cristiana Ronalda, který neměl problém trefit úplně prázdnou branku.

S Burnley to v té době už vypadalo zle nedobře, ale ještě do přestávky dokázali vykřesat jiskřičku naděje. Lennon se dostal k odraženému míči a pronikl do vápna, kde přízemní ranou na zadní tyč překonal De Geu.

Dvě velké šance zvýšit vedení si United vypracovali na začátku druhého poločasu, ale Ronaldo ani Greenwood neuspěli. Na poslední čtvrthodinu se na hřiště dostal také český útočník Matěj Vydra, ale ani on s výsledkem nic udělat nedokázal, a tak se domácí díky výhře posunuli na šesté místo tabulky.