Motorsport

Čtyřkolkař Tůma: Musím se vyhnout nováčkům, nesmím se s nimi ztratit

Čtyřkolkař Tůma: Musím se vyhnout nováčkům, nesmím se s nimi ztratit
Český čtyřkolkař Zdeněk Tůma Zdroj: BARTH Racing

Český závodník na čtyřkolce Zdeněk Tůma se chystá na start svého čtvrtého Dakaru. Loni mu nebylo přáno a celý musel zkouknout jenom z televize. Teď už se ale nejslavnějšího rallye závodu nemůže dočkat, i když v úvodu bude čelit nepříjemným problémům.

V sobotu 1. ledna se vydá do prologu závodu, který měří 19 kilometrů. V něm bude startovat mezi prvními, ti nejlepší z loňska jsou až ke konci. A to může být problém. "V úvodní etapě budu mít kolem sebe hodně nováčků, kteří mohou zabloudit a stáhnout mě tak s sebou. Proto se budu muset zaměřit pouze na sebe," ví jezdec z Českého Krumlova.

"Z toho mám největší strach, protože pojedu jako osmý. Přede mnou se budou pohybovat nováčci, mezi kterými se mohu zaseknout. Budu se jim chtít vyhnout, abych pak v dalších etapách mohl odstartovat mezi nejrychlejšími závodníky," přeje si člen týmu BARTH Racing.

Související obsah

​Český závodník se v saudskoarabské Džiddě připravoval na dvou shakedownech a ladil poslední detaily na své čtyřkolce Yamaha Raptor. "Zaměřil jsem se hlavně na podvozek. Máme tam nová ramena, potřebovali jsme je vyzkoušet. V dalším dni jsme řešili administrativní přejímky," popsal Tůma.

"Ze začátku byl problémem hrozný terén, protože jsme vyjeli na rozbitou trať po autech a kamionech. Pak jsme doladili trochu tlumiče a pocit byl výborný," pochvaloval si. Mimo přípravy si ale se svými parťáky stačil projít i město. "Viděli jsme toho ve městě dost," řekl na závěr.

Před startem Dakaru zasáhla svět tragická zpráva o smrti Karla Lopraise:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události