Obrovské překvapení v La Lize. Janktovo Getafe přehrálo slavný Real

Radost fotbalistů Getafe Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Getafe si po zimní pauze připsali skalp hlavního favorita. V zápase 19. kola španělské La Ligy totiž na svém hřišti porazili Real Madrid 1:0. V utkání nastoupil i český záložník Jakub Jankto. Naopak madridské Atlético ukončilo sérii porážek a vyhrálo nad Vallecanem, Barcelona těsně porazila Mallorcu.

Getafe se pohybuje kolem sestupových pozicí, jenže nedělní výhra jim může vnést krev do žil. V madridském derby totiž domácí porazili první Real 1:0. O jediný gól se postaral Enes Ünal, jenž se prosadil už v 9. minutě.

Hosté pak sice tlačili a měli výrazně vyšší držení míče, jenže své šance nedokázali proměnit. Bílý balet naposledy prohrál 3. listopadu proti Espanyolu, od té doby držel velkou vítěznou šnůru, při které jen dvakrát remizoval, jinak ve všech soutěžích sbíral pouze výhry. Do nového roku však vstoupil prohrou.

​Do utkání nastoupil i český záložník Jakub Jankto, jenž přišel na trávník jako střídající hráč v 83. minutě a vystřídal zmíněného střelce Ünala. Po čtyřech prohrách v řadě se Atléticu povedlo vyhrát, obě branky vstřelil Ángel Correa a tým Diega Simeoneho porazil Rayo Vallecano 2:0.

Hodně oslabená Barcelona zajížděla na hřiště Mallorcy a snila o posun na páté místo LaLigy. Katalánci byli aktivnějším celkem po dobu celého utkání a nakonec rozhodla jediná branka, kterou dal na konci prvního poločasu Luuk de Jong.