Šlágr kola skončil remízou, trápící se Everton prohrál s Brightonem

Zdroj: Profimedia.cz

Nabitý program Premier League pokračoval zápasy jednadvacátého kola. Brighton potvrdil špatnou formu Evertonu, v Goodison Parku totiž vyhrál 3:2. Šlágr kola mezi Chelsea a Liverpoolem vítěze nepoznal i přesto, že The Reds vedli již 2:0.

Liverpool do šlágru kola naskočil naprosto parádně a brzy se dostal do vedení po brance Sadia Maného, který si pohrál po chybě Chalobaha s brankářem Mendym a prosadil se do odkryté branky. O několik minut pozděj navýšil vedení svého celku Mohammed Salah.

Chelsea se ale nevzdala. Ještě v prvním poločase totiž srovnala, nejdříve se nádherně trefil zpoza vápna Mateo Kovačič a v nastaveném čase srovnal Christian Pulisic. Druhý poločas přinesl na startu několik šancí, ale poté se hra uklidnila a šlágr skončil remízou 2:2.

Everton se potácí na patnáctém místě Premier League a fanoušci ztrácejí s aktuálním kádrem toleranci. Změnit se to mohlo proti Brightonu, ale domácí prohrávali po dvaceti minutách již 0:2 a poté navíc neproměnili penaltu. V utkání se pokaždé přiblížili maximálně na jednu branku a prohráli 2:3.

Nováček z Brentfordu je na tom o něco lépe a po výhře 2:1 nad Aston Villou se posunul již na dvanácté místo. Podobným výsledkem zvítězil Leeds, který je blízko sestupovému pásmu, bodově se dotáhl na liverpoolský celek.